MojAndroid

Zahraničný portál The Telegraph informoval o tom, že spoločnosť Apple súhlasila s návrhom, na základe ktorého pomôže pri vývoji nástroja na jednoduchšiu migráciu z platformy iOS na Android. Dôvodom má byť náročný postup takéhoto prenosu dát z platformy iOS a z toho prameniaca nízka úroveň zmeny platformy u používateľov zariadení iPhone a iPad.

To sa nepáči európskym operátorom, ktorí teraz zrejme pritlačili na Apple, aby pomohol pri odstránení problému. To by znamenalo, že materská spoločnosť Apple pomôže svojím súčasným používateľom, aby zmenili platformu v jednom z najväčších konkurenčných bojov posledných rokov. Nie je zrejmé, že operátori pohrozili spoločnosti z Cupertina legálnymi alebo inými krokmi a nepoznáme ani plánovaný termín predstavenia tohto nástroja.

Tieto informácie sú zaujímavé aj preto, že je to iba niekoľko mesiacov odkedy spoločnosť stojaca za zariadeniami iPhone, iPad, Mac a ďalšími predstavila svoju prvú aplikáciu v obchode Play. Titul Move to iOS totiž ponúkal presne opačnú funkcionalitu a slúžil aktuálnym majiteľom Android zariadení, aby prešli na konkurenčnú platformu. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, no ak by Apple naozaj pomohol pri vývoji nástroja, ktorý prakticky pomôže ľuďom prestaž používať služby spoločnosti, šlo by o naozaj veľmi zaujímavý krok.

Zdroj: The Telegraph via The Verge

11.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+