MojAndroid

Súdne procesy medzi Samsungom a Apple nie sú žiadnou novinkou. Právnické oddelenia oboch spoločností majú vždy plne ruky práce a zdá sa, že inak tomu nebude ani v najbližšom období. Apple totižto do zoznamu zariadení porušujúcich jeho duševné vlastníctvo pridal aj nový Samsung Galaxy S4. O jeho zaradení na zoznam sporných zariadení od kórejského výrobcu, však musí rozhodnúť súd.

Samsung Galaxy S4 recenzia_18

Apple analyzoval novú vlajkovú loď Samsungu a došiel k záveru, že porušuje niektoré z jeho patentov. Spoločnosť tiež informovala o tom, že Galaxy S4 má nahradiť niektoré z 22 zariadení, ktoré sa už na zozname smartfónov a tabletov údajne porušujúcich jej duševné vlastníctvo nachádzajú. Predmetom sporu sú aj patenty číslo 721, 604 a 647, ktoré sa týkajú funkcie odblokovania telefónu slide-to-unlock,  vyhľadávania a klikateľných odkazov v e-mailoch či SMS spravách.  Súdny spor, ktorý sa začal ešte v minulom roku tak má svoje pokračovanie. Súd údajne do budúceho roka požaduje zníženie počtu dotknutých patentov. Počet zariadení, ktoré čelia obvineniam z ich porušovania by sa mal znížiť na desať. To platí pre obe zúčastnené strany. Nové pojednávanie sa začne na jar budúceho roka.

Zoznam Samsung zariadení, ktoré porušujú patenty Apple:

Samsung Admire, Samsung Captivate Glide, Samsung Conquer 4G, Samsung Dart, Samsung Exhibit II 4G, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy Player 4.0, Samsung Galaxy Player 5.0, Samsung Galaxy Rugby Pro, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S II Epic 4G Touch, Samsung Galaxy S II Skyrocket, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus, Samsung Galaxy Tab 8.9, Samsung Galaxy Tab 2 10.1, Samsung Illusion, Samsung Stratosphere and the Samsung Transform Ultra.

Zoznam Apple zariadení, ktoré porušujú patenty spoločnosti Samsung:

iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPad, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPod Touch (5th generation), iPod Touch (4th generation), iPod Touch (3rd generation), MacBook Pro, iMac, Mac mini, Mac Pro, iTunes (including iTunes Match), iCloud, TV (3rd generation) and the TV (1st generation).

Zdroj: phonearena

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+