MojAndroid

Apple sa snaží zničiť konkurenciu akýmkoľvek spôsobom a vynakladá na to nemalé finančné prostriedky. Otázkou ostáva, aký má z toho osoh a ako to prospieva samotnej značke. V správe portálu bgr.com sa hovorí, že Apple investoval do sporu so spoločnosťou HTC až 100 miliónov dolárov. Ale Apple zdá sa, nemá väčší problém vynaložiť prostriedky na splnenie sna Steva Jobsa o „nukleárnej vojne“ proti Androidu.

Apple naproti tomu získal len malé víťazstvo v spore s HTC, okrem zákazu ITC na dovoz niektorých modelov smartfónov spoločnosti HTC z dôvodu porušenie patentov. Spoločnosť HTC si však s problémom bravúrne poradila a jednoduchou softvérovou úpravou, na ktorej pracuje, zamedzí ďalšiemu prenasledovaniu zo strany spoločnosti Apple.

Aj keď Apple vyrukoval do bojov so silnými argumentmi a dostatočným „budgetom“ plným dolárových bankoviek, zdá sa, že v posledných mesiacoch akoby Apple strácal kondíciu a dych v sporoch s konkurenčným Androidom. Ako fanúšikovia smartfónov apelujeme niekoľko mesiacov na to, aby sa konečne výrobcovia smartfónov venovali softvérovým a hardvérovým riešeniam vo vývojárskych dielňach a nie strácaniu času v súdnych miestnostiach. Uvidíme, dokedy potrvá z nášho pohľadu nezmyselná vojna, ktorá neprosperuje žiadnej zo zúčastnených strán.

Zdroj: BGR.com Foto: Apple , HTC

27.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+