MojAndroid

Spoločnosti Samsung bola zamietnutá žiadosť o opätovné povolenie predaja tabletu Galaxy Tab 10.1 v Nemecku. Rozhodol o tom sudca v Düsseldorfe, ktorý podľa hlásenia Netbook News nemusel ani dlho premýšľať. Podľa neho elegantnosť a jednoduchosť Galaxy Tabu 10.1 kopíruje minimalistický dizajn tabletu iPad 2. Konečný verdikt súdu je teda rovnaký ako pred mesiacom – Galaxy Tab 10.1 sa v Nemecku nemôže predávať.

Zdá sa, že tento rozsudok však ovplyvní aj iné výrobky spoločnosti Samsung. Hovoríme tu napríklad o novom Galaxy Tab 7.7, ktorý bol predstavený na IFA v Berlíne a kvôli súdnemu zákazu na Galaxy Tab 10.1 musel byť z výstavy stiahnutý. Samsung konštatoval, že dizajn tohto tabletu ešte nie je konečný. Je teda pravdepodobné, že pred jeho uvedením na trh dôjde k určitým úpravam dizajnu a konštrukcie tak, aby nebola v rozpore s rozhodnutím súdu. Boj o patenty pokračuje.

9.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+