MojAndroid

Poznáte to. Nekonečné debaty s priateľmi o tom, ktorý smartfón je najlepší. Kto má najviac najnovších aktualizácií a komu výrobca poskytuje najlepšiu podporu do nasledujúcich mesiacov? Ak však máte vo svojom okolí používateľov starších telefónov s operačným systémom iOS, možno ste sa stali svedkami hlášok ako “môj iPhone je teraz pomalší/výdrž na batériu vôbec nie je dobrá.”

Náš tip
iPhone X očami Androiďáka: Čo sa mi nepáči [2. časť]

Apple priznal, že ide o plánovaný proces

Nejde však o potvrdenie špekulácií, že Apple tak robí pre podporu predaja novších modelov, ktoré spomalené nie sú. Naopak, Apple úmyselne spomaľuje zariadenia na predĺženie ich životnosti. Spoločnosť má na to algoritmus, ktorý nielen že zníži samotný výkon zariadenia, ale aj podporí staršiu batériu, aby udržala smartfón pri živote bez servisného zásahu ešte dlhšiu dobu. Tento jav môžeme nazvať aj ako “starnutie batérie,” kedy batéria nebola schopná dodať požadovaný prúd pri maximálnom výkone procesora.

Náš tip
Apple kupuje populárnu službu Shazam celkovo za 400 miliónov dolárov
Náš tip
Galaxy S8 preferujú k Vianociam dospelí, iPhone mladí

Aktualizácia, ktorá zabezpečuje tieto kompromisy na výkone a výdrži by mala prísť v budúcnosti aj do aktuálnych modelov. Ich batérie sú však v súčasnosti ešte v dobrej kondícii. Rovnako tak systémová aktualizácia na najnovší systém iOS 11 príde aj na staršie a opotrebované zariadenia. Používatelia však nemusia dostať všetky funkcionality ako v prípade najnovšieho modelu iPhone X. Portál phonearena.com získal aj oficiálne vyjadrenie spoločnosti Apple.

“Naším cieľom je poskytnúť zákazníkom najlepšiu používateľskú skúsenosť, ktorá zahŕňa oblasti celkového výkonu a predĺženia životnosti zariadení. Lithium-iontové batérie sa stávajú menej výkonnými, keď sa nachádzajú v chlade, majú nízku úroveň nabitia alebo v priebehu času zostarnú, čo môže viesť k neočakávanému vypnutiu zariadenia z dôvodu ochrany jeho elektronických komponentov.

Minulý rok sme vydali aktualizáciu pre iPhone 6, iPhone 6s a iPhone SE, aby sme znížili náhle výkonové špičky, a to iba vtedy, keď je to potrebné a zabránili tak neočakávanému vypnutiu zariadenia počas týchto podmienok. Teraz sme rozšírili túto aktualizáciu na iPhone 7 so systémom iOS 11.2 a plánujeme do budúcnosti pridávať podporu aj pre ďalšie produkty,” – vyhlásenie spoločnosti Apple.

Zdroj: phonearena, phandroid

22.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+