MojAndroid

Apple pracuje na novom sposôbe odomykania telefónu/klávesnice pre svoje zariadenia fungujúce na operačnom systéme iOS. Nová odomykacia obrazovka funguje podobne ako tá s 9 “bodkami,” ktorú poznáte z Android telefónov. Používateľ si môže nastaviť vzor a pri každom odomykaní telefónu musí tento vzor zadať namiesto hesla alebo štvorčíselného kódu. Apple už používa tento nový zámok obrazovky interne v aplikácií Apple Connect, ktorú zamestnanci Applu používajú na svojich iOS zariadeniach.

Apple sa zatiaľ nevyjadril, či si tento nový zámok obrazovky nájde cestu do zariadení pre koncového používateľa. Viaceré internetové portály sa však zhodujú v tom, že túto novú funkciu bude Apple čoskoro používať v niektorých zo svojich interných aplikácií. Napríklad by ju mali používať zamestnanci v predajniach spoločnosti Apple po celom svete.

Pre porovnanie pridávame aj obrázky zámku klávesnice od Applu založeného na 4-číselnom kóde (vľavo) a Android zámok založený na tvare ťahu (vpravo).

Apple dokonca plánuje uvedenie tejto novinky aj do svojho nového mobilného obchodného platobného systému, ktorý jeho zamestnanci používajú na zariadeniach EasyPay (viď obrázok nižšie).

Zámok obrazovky v štýle 3×3 síce vyzerá podobne ako obrazovka, na ktorú ste zvyknutí z Androidu, ale Google na tento spôsob odomykania nemá patent, takže Applu nič nebráni “pretlačiť” ho medzi spotrebiteľov. Čo myslíte? Bude mať úspech? Začne Apple breberať funkcie Androidu, ktoré sa ľuďom páčia? Veď prečo nie, Android sa tiež nechal inšpirovať iPhonom, nie?

8.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+