MojAndroid

Spoločnosť Samsung bola jednou z prvých spoločností, ktorá na trh priniesla kvalitné a použiteľné skladacie smartfóny. No čoskoro sa môže stretnúť so silnou konkurenciu – aj Apple údajne chystá vlastný skladací smartfón.

Na svete je prvý prototyp, avšak zatiaľ len obrazovky

Portál XDA Developers informuje, že Apple uvažuje nad možnosťou vydania skladacieho iPhonu, hoci k jeho uvedeniu na trh pravdepodobne dôjde až o niekoľko rokov. Spoločnosť údajne vyvinula prototypy skladacích displejov pre interné testovanie, aby otestovala ich výdrž a životnosť. Apple taktiež uvažoval nad niekoľkými formátmi skladacieho smartfónu, vrátane takého, ktorý bude po otvorení pripomínať 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max.

Skladacie displeje, ktoré Apple údajne testuje, obsahujú neviditeľný pánt, pričom elektronické súčiastky sú umiestnené za obrazovkou podobne ako pri smartfóne Galaxy Z Flip. Naproti tomu Microsoft minulý rok uviedol na trh zariadenie Surface Duo, ktoré malo viditeľný pánt.

Galaxy Z Flip
Galaxy Z Flip

Kedy a či vôbec sa skladací smartfón od spoločnosti Apple dostane na trh je otázne

Ak sa skladací smartfón od spoločnosti Apple niekedy dostane na trh, nie je jasné, či nahradí súčasnú podobu iPhonov. Avšak je veľmi nepravdepodobné, že ho uvidíme už tento rok pri predstavení novej generácie iPhonov. Spoločnosť Apple sa údajne chce tento rok zamerať na vylepšovanie 5G vo svojich modeloch. Portál XDA Developers taktiež upozorňuje, že hoci Apple je otvorený myšlienke skladacieho smartfónu, projekt môže kedykoľvek zahodiť.

 

Zariadenia Samsung Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip dokázali, že skladacie smartfóny sú aj vo svojich začiatkoch životaschopné, a dokonca aj použiteľné. Nevýhodou zatiaľ ostáva cena. Avšak cena komponentov sa počas nasledujúcich rokov bude znižovať a tieto zariadenia budú nie len lacnejšie na výrobu, ale aj dostupnejšie pre zákazníkov. Je možné, že skladacie smartfóny sa stanú dominantou celého segmentu a spoločnosť Apple si je tejto skutočnosti vedomá.

Náš tip
Xiaomi: Pozeráme sa na prvý skladací smartfón tohto výrobcu?

18.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+