MojAndroid

Už je to rok, čo zomrel Steve Jobs, vizionár a spoluzakladateľ spoločnosti Apple. Aby mu vzdali hold a uctili si jeho pamiatku, na domovskej stránke Applu bolo zverejnené krátke video s Jobsovými najväčšími hitmi a revolučnými produktami, ako iPod a iPhone. Pamätné čiernobiele fotografie uznávaného muža sú sprevádzané audio záznamom z niektorých z jeho slávnych prezentácií. Po skončení prezentácie si môžete prečítať krátky list od jeho nástupcu a priateľa, Tima Cooka, ktorého voľný preklad je zverejnený nižšie.

Správa od Tima Cooka, generálneho riaditeľa spoločnosti Apple.

Stevov odchod, dnes pred rokom, bola smutná a ťažká doba pre nás všetkých. Dúfam, že dnes všetci premýšľate o jeho mimoriadnom živote a mnohých spôsobov, akými robil svet lepším miestom.

Jedným z najväčších darov, ktoré dal Steve svetu je Apple. Žiadna spoločnosť nikdy neinšpirovala takou kreativitou alebo nenastavila pre seba také vysoké štandardy. Naše hodnoty pochádzajú zo Steva a jeho duch bude navždy základom Apple. Zdieľame veľkú výsadu a zodpovednosť niesť jeho dedičstvo do budúcnosti.

Som nesmierne hrdý na prácu, ktorú robíme, dodávanie produktov, ktoré naši zákazníci milujú a vymýšľanie nových, ktoré ich  ich nahradzujú. Je to úžasná pocta Stevovej pamiatke a za všetkým, za čím stál.

Tim

Steve tu zanechal prosperujúcu spoločnosť, ktorá aj po jeho smrti naďalej rastie a prekonáva rekordy na trhu s akciami. Podľa už trinástej správy Best Global Brands 2012, je Apple druhá najlepšia svetová značka v tomto roku a získala tak náskok pred Google, IBM aj Microsoftom. Niektorí analytici tvrdia, že Apple ide po jeho smrti dole vodou, no niektorí pravý opak. Hoci sme portál zaoberajúci sa konkurenčným systémom Android, je našou povinnosťou uctiť si pamiatku človeka, ktorý pre svet technológií spravil tak veľa.

Zdroj: iphonemania

5.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+