MojAndroid

Aj keď Apple a Samsung vedú medzi sebou súdne spory a sú rivalmi na poli mobilných technológií, obe spoločnosti vrátane sedemnástich ďalších spojili svoje úsilie v boji proti patentovým trollom. Takéto pomenovanie dostali firmy, ktoré využívajú svoje patentové portfólio výslovne na súdne vymáhanie odškodného od spoločností a pritom nevykazujú žiadne obchodné aktivity s vlastnými produktami.

the-lord-of-the-rings-the-fellowship-of-the

Spoločenstvo veľkých značiek podalo návrh v Európskej únii, v ktorom uvádzajú obmedzenie schopnosti licenčných spoločností vyhrať súdny spor pre obmedzenie predaja. Návrh by priblížil európsky patentový systém bližšie k tomu v Spojených štátoch, kde je takmer nemožné zastaviť predaj na základe porušenia patentov v prípade, že spoločnosť ktorá podala žalobu nevyrába vlastné produkty.

Ako príklad je možné uviesť najnovší spor medzi Apple a nemeckou spoločnosťou IPCom GmbH, ktorá podala žalobu za porušenie jedného patentu a požaduje odškodné 1,57 miliardy EUR. IPCom však v minulosti tento patent spolu s inými odkúpil od nemeckého výrobcu súčiastok Robert Bosch GmbH, len s víziou zisku. Rovnaký patent bol predmetom aj ďalších súdnych konaní, napríklad s Nokiou.

Náš tip
Apple čelí žalobe od patentového trolla IPCom. Požaduje odškodné vo výške 1,57 mld. EUR

Zdroj: cultofandroid, bloomberg

25.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+