MojAndroid

To, že Apple vie ako zarábať peniaze je už dlhodobo známa pesnička. To, že sa mu to naozaj darí svedčia aj najnovšie čísla od Strategy Analytics. Tie poukazujú na to, že Apple aj v prvom štvrťroku tohto roka patril medzi najziskovejších výrobcov smartfónov na svete. Oproti iným spoločnostiam má pritom výrazný náskok.

Cupertínska spoločnosť si na svoje konto zapísala až neuveriteľných 83,4% všetkých ziskov z predaja smartfónov v období prvého kvartálu 2017. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast o 3,6%.  Povedané v číslach, Apple len začiatkom tohto roka zarobil 10,1 miliardy amerických dolárov.

Za americkým gigantom sa bez prekvapení umiestnil juhokórejský Samsung, ktorý si z koláča ukrojil 12,9% ziskov, alebo tiež 1,57 miliardy dolárov. Oproti minulému roku ide pritom zaznamenal výrazný pokles, a to až o 9%. Ostatní výrobcovia si rozdelili zostávajúcich 3,6%. Zaujímavým je aj údaj o spoločnostiach, ktoré generujú skutočný zisk. Tých je z celkového počtu 300 len 10.

Zdroj: phonearena
6.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+