MojAndroid

Vo svete veľkých technologických spoločností nie je netradičné, keď súperi v jednom smere môžu byť partnermi v inom. Že by ale Apple a Samsung podpisovali viacročné zmluvy o spolupráci skutočne nevidíme každý deň. Teraz sa tak ale údajne stalo a predmetom spolupráce majú byť dodávky OLED displejov pre nové iPhony.

Náš tip
Apple má v nových iPhonoch konečne použiť USB C konektor

Zmluva má byť údajne hodná 9 miliárd dolárov a jej predmetom majú byť malé OLED panely. Tých by mal Samsung v priebehu rokov dodať 70 – 92 miliónov, čo by sa podľa predpokladov malo postarať o to, že do konca roka by malo podobný displej ponúknuť asi 30 % iPhonov.

Iné zdroje uvádzajú, že Apple má ešte väčšie požiadavky a od Samsungu má odkúpiť až 100 miliónov panelov, z čoho až 55 miliónov by sa malo nachádzať na iPhonoch predaných v najbližšom roku.

Náš tip
Viac zaujímavých článkov o výrobkoch Apple nájdete na MojIphone.sk!

Nejde pritom o prvé správy o tom, že Apple predstaví iPhone s OLED displejom. Niektoré dohady hovorili dokonca o tom, že takýto panel bude mať už aj iPhone 7, no to sa nenaplnilo. Teraz je už ale takmer isté, že Apple tento rok predstaví aspoň jeden model s takouto technológiou displeja.

Zdroj: DigiTimes

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+