MojAndroid

Isto ste si všimli, v poslednom čase, akoby „zem zľahla“ po všetkých sporoch a na poli sporov o patenty a „napodobneniny“ bolo podozrivé ticho. Neľakajte sa, situácia na frontoch sa neupokojila a nevyriešila, pretože tu máme ďalší zo sporov, ktorý vypĺňa čas zamestnancov Apple popri rozmýšľaní nad ďalšími novinkami.

Tentoraz si spoločnosť Apple zobrala na mušku spoločnosť HTC a akoby to nebolo málo, spor sa dotýka hádam celého portfólia spoločnosti HTC a predaja zariadení v USA. Po dočasnom zákaze predaja HTC One X a HTC EVO 4G LTE nasleduje ďalšia požiadavka od Apple.

Spoločnosť Apple požiadala Medzinárodnú obchodnú komisiu (ITC) o zákaz predaja, tentoraz ide o celé portfólio spoločnosti HTC, ktoré tvorí 29 zariadení, a údajne porušilo patent spoločnosti Apple.

Zoznam je celkom obsiahly a niektoré zariadenia sa už na trhu ani nevyskytujú, pretože sú to zastaralé modely. Ponúkame vám ho kompletný na posúdenie:

HTC One X
HTC One S
HTC One V
HTC EVO 4G LTE
HTC EVO 4G
HTC EVO V 4G
HTC EVO Design 4G
HTC EVO 3D
HTC Sensation
HTC Sensation 4G
HTC Wildfire
HTC Wildfire S
HTC myTouch 4G
HTC myTouch 4G Slide
HTC Merge
HTC Rezound
HTC Rhyme
HTC Inspire 4G
HTC Vivid
HTC Status
HTC Hero
HTC Hero S
HTC Amaze 4G
HTC Droid Incredible 4G LTE
HTC Thunderbolt
HTC Droid Incredible 2
HTC Flyer
HTC EVO View 4G
HTC Jetstream

HTC na celú záležitosť reagovalo len stručne: „Colný úrad Spojených štátov amerických prehodnotil a schválil predaj HTC zariadení pre dovoz do USA, pretože sú v súlade s rozhodnutím ITC.“  

Pôvodne zakázané zariadenia prešli v priebehu dvoch týždňov úpravou tak, aby nepoškodzovali patenty Apple a mohli tak nasýtiť hlad fanúšikov HTC v USA. Samozrejme, v spore sme len na začiatku, takže výsledok bude pravdepodobne dostupný, ako už tradične, po rozhodnutí súdov.

Zdroj, foto:  AllThingsd, HTC, Apple

8.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+