MojAndroid

Spoločnosť Apple začala predávať nové iPhony v piatok 19. septembra, pričom opäť dosiahla rekord v predajnosti za otvárací víkend. Ako výrobca uvádza, za prvé tri dni predaja sa mu podarilo predať viac ako 10 miliónov nových iPhonov 6 a 6 Plus. To je približne o milión kusov viac ako minulý rok, kedy predaje iPhone 5S a iPhone 5C dosiahli asi 9 miliónov kusov. Spoločnosť však neuvádza konkrétny podiel, ktorým sa na rekordnom výsledku podieľa iPhone 6, resp. iPhone 6 Plus, je však pravdepodobné, že väčšie percento predaja si pripísal menší 4,7 palcový model.

Vzhľadom k vysokému počtu predobjednávok toto číslo nie je prekvapujúce a za zmienku tiež stojí skutočnosť, že počas prvých 24 hodín sa predali až 4 milióny iPhonov. „Predaje iPhone 6 a iPhone 6 Plus prekonali naše očakávania, týkajúce sa prvého víkendu a tak nemôžeme byť šťastnejší,“ uviedol Tim Cook, generálny riaditeľ Apple. Ocenil prácu celého tímu a spoluprácu s dodávateľmi, vďaka čomu sa im podarilo predať takéto rekordné množstvo iPhonov a rýchlo vybavujú aj ďalšie objednávky.

Aj tohto roku sa však objavili určité problémy s dodávkami nových zariadení, ktoré sa ale týkali predovšetkým väčšieho 5,5 palcového iPhone 6 Plus. Ten je momentálne nedostatkovým tovarom a mnohým zákazníkom, ktorí si ho objednali, bude dodaný až v októbri.

Vysoký záujem o nové iPhony dokazuje, že sa opäť jedná o trefu do čierneho a ľudia majú o nové modely s väčšími uhlopriečkami displejov záujem. Týka sa to aj Android používateľov, aspoň podľa prieskumu spoločnosti RBC Capital Markets, do ktorého sa zapojilo 6000 respondentov. Až 27% z tých, ktorí uviedli, že si nový iPhone kúpia, používa momentálne Android smartfón.

Náš tip
KOMENTÁR | Je čas na Galaxy S6 či Galaxy Note 4 Mini?

Zdroj: mojIphone.sk

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+