MojAndroid

Spoločnosť Apple naďalej bojuje na poli patententov a najnovšia požiadavka znie, zablokovanie predaja ďalších 6 zariadení, vrátane Samsung Galaxy Note II. Medzi ďalšie zariadenia, ktoré patria do zoznamu „porušujúceho“ patentové nároky spoločnosti Apple ďalej patria také prístroje ako tablet Samsung Galaxy Note 10.1 a Samsung Galaxy S III.

Najnovšie nároky hovoria o zariadeniach ako Samsung Galaxy S III s Androidom 4.1, Samsung Galaxy Note II a Samsung Galaxy Tab 8.9 Wi-FiAndroidom Ice Cream Sandwich. Doteraz znela požiadavka na tieto zariadenia len na operačný systém Android 3.x Honeycomb. Postupne s pribúdajúcimi aktualizáciami pracuje aj Apple na tom, aby sa zoznam so zakázanými zariadeniami rozširoval.

Apple pri svojom odôvodnení prehlasuje, že všetky spomenuté zariadenia, ako aj nové aktualizácie softvéru, ktoré prišli po predstavení iPhone 5, porušujú patentové práva spoločnosti Apple.

„Apple sa nesnaží žalovať Android Jelly Bean alebo Ice Cream Sandwich,“ vyhlásila spoločnosť Apple vo svojej požiadavke. Samotný Samsung uvádza na svojej stránke vyhlásenie, že „Samsung úzko komunikuje s partnermi a pripravuje prechod na Android 4.1 Jelly Bean tak, aby prebehla táto aktualizácia hladko a rýchlo.“

Apple má iba pocit, že by zo zákazu nemali byť vynechané aj zariadenia, ktoré dostávajú aktualizáciu. Preto sa v najbližších týždňoch a mesiacoch môžeme dočkať nového súdneho sporu, ktorý bude zameraný na nové zariadenia, kde spoločnosť Samsung bude predaj týchto zariadení obhajovať pred súdom.

Zdroj, foto: PhoneArena

26.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+