MojAndroid

Boj Samsungu a Apple pokračuje. Zdá sa však, že sa všetko chýli k istej dohode, ktorá by nekonečnú vojnu dvoch partnerov a v prípade Samsungu aj dodávateľa hardvéru skončila.

Ešte v októbri 2010 ponúkol Apple spoločnosti Samsung dohodu, na licencie patentov spoločnosti Apple pre Samsung v hodnote 30 amerických dolárov za smartfón a 40 amerických dolárov za tablet.

„Samsung sa rozhodol prijať a napodobniť Apple iPhone dizajn,“ vyjadrila sa spoločnosť Apple v októbri 2010. „Spoločnosť Apple by bola radšej, keď by spoločnosť Samsung požiadala o licenciu, ešte predtým, ako tak urobila. Keďže Samsung je strategickým dodávateľom hardvéru pre spoločnosť Apple, Apple je pripravené ponúknuť zvýhodnenú licenciu na túto kategóriu zariadení.“

Apple ponúkol aj 20 percentnú zľavu v prípade krížovej licencie, čo by znamenalo, že Apple a Samsung by v oblasti tabletov a smartfónov do istej miery spolupracovali.

Už v decembri 2010 Apple varoval spoločnosť Samsung, že používa patenty spoločnosti Apple, kopíruje dizajn a porušuje autorské práva.

„Spoločnosť Apple zistila niekoľko desiatok porušení patentových nárokov spoločnosti použitých pri prevádzke Androidu alebo v prípade dizajnových a hardvérových nárokov,“ pokračuje vyhlásenie Apple. V tom čase Apple uverejnil aj prezentáciu, v ktorej vysvetľuje sporné body v patentových nárokoch s titulkom: „Samsung kopíruje Apple“.

„Je však mnoho patentov, ktoré patria Androidu a Apple ich nesmie využívať,“ pokračuje vyhlásenie spoločnosti Apple.

Všetky tieto fakty sa prepierajú v spore, ktorý aktuálne prebieha na súde v San Jose v Kalifornii a v spore ide o naozaj „chutné fazuľky“ v podobe 2,5 miliardy amerických dolárov na odškodnom, ktoré žiada Apple od spoločnosti Samsung.

Apple tieto dôkazy predložil ešte počas piatku a zavolal si niekoľko svedkov, ktorí potvrdzujú jeho ponuku, navyše, medzi svedeckými výpoveďami sa objavilo aj meno Steva Jobsa. Samsung samozrejme taktiež pracuje na svojej obhajobe a právnici Samsungu sú naozaj v plnom nasadení.

Celý dokument z októbra 2010 si môžete pozrieť v nasledujúcich riadkoch:

Samsung Apple Oct 5 2010 Licensing

Zdroj, foto: AllThings

11.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+