MojAndroid

Máte doma záhradku a pestujete jablká? Je možné, že vás v najbližšom čase navštívia právnici spoločnosti Apple. Začali sme trošku zľahka, no pravdepodobne poľskému online obchodu s potravinami, ktorý nesie hrdý názov a.pl, nie je celkom do smiechu.

Spoločnosť Apple totiž podala sťažnosť na poľskom patentovom úrade na spoločnosť a.pl, ktorá predáva potraviny na internete, že kopíruje logo spoločnosti Apple. Adam Taukert z Patentového úradu Poľskej republiky sa k celej záležitosti vyjadril:

„Apple je všeobecne uznávaná značka a spoločnosť tvrdí, že A.pl svojim názvom a logom narušila dobré meno spoločnosti Apple využitím ich mena.“

Radoslaw Celinski, poľský generálny riaditeľ spoločnosti A.pl sa vyjadril len v skratke: „Obvinenie je absurdné!“

Je dosť možné, že vďaka tejto zámene log a mien, si niekto objedná na večeru tablet a hodí ho do „mikrovlnky“, alebo si objedná obloženú žemľu, na ktorej bude chcieť volať svojim priateľom? Áno, odpovedali ste si správne, podľa spoločnosti Apple je to možné! A aby bola absurdita dokonalá, vrátime sa k prvej vete, kde sme spomínali jablká vo vašej záhrade.

V podstate sme si „zavarili“ aj my v redakcii MôjAndroid.sk v poslednom videu „Čo týždeň dal“, keď sme ako kulisu nášho videa použili jablko, ktoré sme dokonca aj nahryzli, čím sme porušili patentové práva spoločnosti Apple na logo a ochrannú známku na verejné použitie loga. Preto odporúčame, správať sa v styku s ovocím nanajvýš obozretne!

Za tip na článok ďakujeme čitateľom skcookie a johnymu.

Zdroj, foto: A.pl, The Next Web, Reuters

17.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+