MojAndroid

Možno si ešte pamätáte na šalamúnske rozhodnutie súdu vo Veľkej Británii, kedy v spore spoločností Samsung a Apple súd rozhodol, že spoločnosť Apple musí uverejniť, okrem svojej stránky, vyhlásenie aj v niekoľkých ďalších médiách. Apple tento rozsudok už plní a na stránke spoločnosti Apple už nájdeme spomínané vyhlásenie.

Vyhlásenie obsahuje rozsudok súdu, ktorý hovorí, že „tablety spoločnosti Samsung, Galaxy Tab 10.1, Tab 8.9 a Tab 7.7 neporušujú patent Apple zapísaný ako vzor č. 0000181607-0001“. Stiahnuť si môžete aj celý rozsudok.

Vo vyhlásení spoločnosti Apple nájdeme aj niekoľko výrokov sudcu jednak o dizajne a o všetkých detailoch, ktoré spoločnosť Apple napadla na súde a súd o nich rozhodol v prospech spoločnosti Samsung.

Spomínané sú aj ďalšie prípady, ako podobný spor v Nemecku, ktorý Samsung prehral alebo spor v USA, za ktorého prehru Samsung dostal pokutu 1 miliardu amerických dolárov.

Tento spôsob má byť istým zadosťučinením v prospech spoločnosti Samsung, ktorá utrpela súdnym sporom vo Veľkej Británii ujmu a vyhlásenie by malo byť na stránke spoločnosti Apple podľa rozhodnutia súdu 6 mesiacov. Navyše, Apple uverejní podobné vyhlásenie aj v niekoľkých ďalších médiách ako v denníkoch Financial Times, Daily Mail a v magazínoch Guardian Mobile a T3.

Zdroj: Samsung, Apple

29.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+