MojAndroid

Služba Apple Pay sa oficiálne na Slovensko dostala 26. júna 2019 a priamo v deň spustenia ju ponúkli 4 slovenské banky. Od tohto dátumu sa ich počet rozšíril. Teraz sa pridávajú ďalšie dve.

Bankami, ktoré spúšťajú Apple Pay sú Fio banka a UniCredit Bank. Platiť tak môžete bez problémov svojimi iPhonmi od modelu 6 a vyššie a rovnako aj hodinkami Apple Watch.

UniCredit banka chystá aj spustenie Google Pay. Síce trochu neskoro, ale stále lepšie, ako nikdy. Na spustenie tejto služby sme sa banky opýtali, no dátum nám neprezradila.

Apple Pay na Slovensku spúšťa Poštová banka a 365.bank

2.7.2019

Americká spoločnosť konečne po niekoľkých rokoch prišla so svojím platobným systémom Apple Pay aj na Slovensko. Prvýkrát mohli klienti 4 slovenských bánk zaplatiť pomocou svojich iPhonov minulú stredu, 26. júna 2019. Službe sa darilo a už prvý deň si ju aktivovali tisíce klientov. Tatra banka hlásila 14 tisíc, Slovenská sporiteľňa takmer 13 tisíc a mBank vyše 5 tisíc klientov, ktorí si službu aktivovali už prvý deň.

Už 6 bánk s Apple Pay na Slovensku

Dnes spúšťajú Apple Pay ďalšie dve banky. Platiť pomocou iPhonov môžu dnes klienti 365.bank a tiež Poštovej banky. Pridávajú sa tak k bankám, ktoré Apple Pay spustili už minulý týždeň: SLSP, Tatra banka, mBank a J&T banka.

„Ako „mobile first” banka vidíme práve v platbách mobilom veľký potenciál a rovnako to vidia aj naši klienti. Preto od dnešného dňa spúšťame službu Apple Pay, vďaka ktorej budú môcť platiť svojimi iPhonmi, ako aj hodinkami Apple Watch a ďalšími zariadeniami Apple,“

Marek Šupa, CEO 365.bank.

Platiť môžete takmer všade

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Mastercard považuje až 73 % Slovákov platbu mobilným telefónom za najlepšiu alternatívu k platbe kartou. Na našom trhu je vydaných viac ako 5 miliónov bezkontaktných platobných kariet a 97 % platobných terminálov túto technológiu podporuje. Platiť mobilom tak môžete prakticky kdekoľvek.

Príchod Apple Pay dnes na svojom Facebooku potvrdila aj Poštová banka. Na svojom blogu informuje o tom, ako si môžu klienti službu aktivovať. Všetko podstatné o službe Apple Pay sa dozviete v našom zhrňujúcom článku. Nájdete tam návod, ako službu nastaviť a samozrejme aj ako platiť v obchodoch.

Zdroj: blog Poštovej banky

Bezpečnosť na prvom mieste

Keď platíte cez Apple Pay, obchodníkovi sa neodosielajú skutočné údaje z platobnej karty. Pri každej transakcii je vygenerované náhodné a jedinečné číslo karty, ktoré nie je reálnym číslom vašej platobnej karty. Každú transakciu potvrdzuje zákazník buď prostredníctvom Face ID alebo Touch ID. Platiť je navyše možné aj bez prístupu na internet (maximálne 10 transakcií).

Náš tip
Apple Pay na Slovensku: Ako sa darilo službe prvý deň? Porovnanie s Google Pay

15.10.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+