MojAndroid

Slovenské banky už nejakú dobu podporujú platby pomocou platobného systému Google Pay. V prípade konkurenčného a vo svete rovnako rozšíreného systému  Apple Pay sa ale ľady na Slovensku začali hýbať až v posledných týždňoch. Najstaršia súkromná banka na Slovensku, Tatra Banka, dnes oficiálne spustila podporu Apple Pay pre svojich zákazníkov.

Plaťte hocijakým smart produktom Applu

Držitelia súkromných debetných kariet Visa Electron a súkromných kreditných kariet Visa, vydaných Tatra bankou, môžu odteraz platiť s Apple Pay. Klienti môžu s Apple Pay platiť prostredníctvom svojich iPhonov, Apple hodiniek, iPadov či Macov pohodlne a bezpečne v kamenných obchodoch akceptujúcich bezkontaktné platby po celom svete, ako aj v mobilných aplikáciách a u internetových obchodníkov, podporujúcich túto službu.

Pokročilé zabezpečenie pri platbách

Bezpečnosť a súkromie sú kľúčové pre službu Apple Pay. Pri použití kreditnej alebo debetnej karty pri platbách cez Apple Pay nie sú údaje o karte uložené v zariadení ani na serveroch Apple. Namiesto toho má každé zariadenie pridelené unikátne číslo (Device Account Number), ktoré je zakryptované a bezpečne uložené v secure elemente zariadenia. Každá platba je tiež overená prostredníctvom tvárovej (Face ID) alebo dotykovej (Touch ID) biometrie, prípadne heslom zariadenia.

Plaťte aj v aplikáciach alebo internetových stránkach

Nastavenie služby Apple Pay je jednoduché. Platby v kamenných obchodoch sú podporované na zariadeniach iPhone SE, iPhone 6 a novšie a Apple Watch. Pri nákupoch v aplikáciách alebo pri online nákupoch v prehliadači Safari zase nie je potrebné manuálne zadávať dlhé formuláre alebo opakovane vypĺňať dodacie či fakturačné informácie. Na všetko stačí jednoduché prihlásenie cez Apple Pay.

Náš tip
Apple Pay konečne na Slovensku! Ako platiť iPhonom? | NÁVOD

 

26.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+