MojAndroid

Apple opäť vyťahuje na svetlo sveta svoj patentový arzenál a spoločnosť podala novú žalobu proti spoločnosti Samsung. Tentoraz ide o zariadenie Galaxy Nexus a nasledujúce patenty:

US Patent č 5946647: patent na dáta, ktoré sú použité ako hypertextové prepojenie
US Patent č 8086604: patent pre vyhľadanie
US Patent č 8046721: slide-to-unlock patent
US Patent č 8074172: patent dokončovania slov

Apple v žalobe žiada, aby sa zastavil predaj Galaxy Nexus v USA, pre porušovanie týchto patentov.

Pozrime sa teda na tieto patenty podrobnejšie a ozrejmime si situáciu. Práva na hypertextový odkaz tu sú už dobrých 20 rokov. Je nemysliteľne, aby si Apple nárokoval na tento patent, keďže podobný spor bol s HTC a tento „patent“ priniesli spoločnosti, ktoré nič nemali s Apple.

Ďalšie tri sú taktiež nezmyslom, ktorý Apple prináša ako svoje duševné vlastníctvo, keďže všetky tu boli už dávno pred zaregistrovaním patentu spoločnosťou Apple.

Z pohľadu pozorovateľa je jednoznačným zámerom oslabiť konkurenciu, či už finančne, alebo odvrátiť jej pozornosť na vývoj a rozvoj svojich Android zariadení, aby Apple neskončil v zabudnutí, keď už aj jeho predstavitelia chvália a používajú Android. Opäť jeden nezmyselný spor a ako sme už dávnejšie písali, najviac bude trpieť spotrebiteľ, či „ajfónisti“ alebo „androiďaci“. A vývoj sa spomalí na nezmyselných, umelých súdnych sporoch so zámerom oslabiť konkurenciu, ktoré nič neriešia.

Zdroj: Androidcentral.com Foto: Apple, Samsung

14.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+