MojAndroid

Analytická spoločnosť comScore zverejnila najnovšiu správu o trendoch mobilného priemyslu v spojených štátoch pre trojmesačné priemerné obdobie, končiace mesiacom február. Android stále kraľuje mobilnému segmentu a je najpopulárnejším operačným systémom s 51,7-percentným podielom v USA. V porovnaní s predchádzajúcim meraným obdobím však stratil 2 % na úkor rastu spoločnosti Apple a jej konkurenčného systému iOS. Apple zvýšil svoj podiel o 3,9 percentuálneho bodu a ustálil sa na na druhom mieste s podielom 38,9 %. Riešenia od spoločnosti BlackBerry taktiež zaznamenali pokles o takmer 2 percentá, s celkovým podielom 5,4 %. Hneď za ním sa umiestnil Microsoft s podielom 3,2 percenta a stagnujúci Symbian s 0,5 %.

najpouzivanejsie platformy

Správa ďalej uvádza, že spoločnosť Apple sa zaradila ako najlepší výrobca s celkovým podielom 38,9 percent a rastom 3,9 % v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Hneď za ním sa umiestnila spoločnosť Samsung s trhovým podielom 21,3 percent a 1% rastom. Ďalej nasleduje HTC s 9,3 %, Motorola s 8,4 % a LG s 6,8 % podielom. Najnovšie vlajkové lode spoločnosti Samsung alebo HTC sa však ešte nedostali na trh, takže bude zaujímavé pozorovať dopad nových smartfónov v ďalšom meranom období.

najpopularnejsi OEM

 

MôjAndroid TIP: ComScore: Apple v USA opäť získava na popularite

Zdroj: phonearena, comscore

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+