MojAndroid

Apple spustil predaj vlastných inteligentných hodiniek len tento rok, no už teraz je jasné, že sa mu s ich predajom darí lepšie, ako ktorejkoľvek inej spoločnosti. Podľa súhrnnej správy vytvorenej firmou Strategy Analytics, dodala cupertínska spoločnosť v druhom kvartáli až 4 milióny hodiniek Apple Watch. Dôsledkom je, že Apple obsadil už 75% svetového trhu s inteligentnými hodinkami, a to aj napriek tomu, že svoje hodinky začal predávať len od apríla. Vďaka Applu medziročne rástol trh o úctyhodných 457%. Americká spoločnosť tak nechala v hanbe aj  juhokórejský Samsung, ktorý v 2Q 2015 dodal len niečo cez 0,4 milióna inteligentných hodiniek.

Vyššie spomínané čísla zatiaľ nie sú oficiálnymi, tie musí Apple ešte potvrdiť. Podľa finančného riaditeľa (CFO) Luca Maestriho,  však boli hodinky Apple Watch zodpovedné za 1 miliardu dolárov, ktoré získala spoločnosť z ich predaja. Koľko to je presne kusov zatiaľ ostáva neznáme.

Zdroj: Strategy Analytics

 

23.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+