MojAndroid

Apple spustil svoju vlastnú hudobnú službu ešte v júni tohto roka, kedy oznámil aj prípravu aplikácie pre operačný systém Android. Presne tak, Apple sa neobmedzil len na vlastné zariadenia a službu pre streamovanie hudby sprístupnil aj pre konkurenčné platformy. Na Androide je aplikácia dostupná od dnešného dňa (11.11.2015).

Na prvý pohľad a skúmanie sa zdá, že aplikácia je funkciami totožná s tou, ktorú Apple používa na zariadeniach s iOS. To znamená, že používateľ získa prístup k 30 miliónom skladbám, ako aj k jednotlivým kategóriám, vrátane sekcie nazývanej For you. V tej nájdete skladby, ktoré boli vybrané na základe vašich obľúbených žánrov. Nechýba ani rádio Beats 1 Radio a ďalšie, ktoré prinášajú aktuálne hudobné skladby ale aj najrôznejšie výbery skladieb. V sekcii My music nebudú chýbať skladby a skladatelia, ktorých ste pridali medzi obľúbených.

 

Apple momentálne označuje aplikáciu ako Beta, čomu nasvedčujú aj dosť negatívne hodnotenia zo strany používateľov. Tí sa sťažujú na viacero nedostatkov a chýb, ktoré komplikujú používanie aplikácie. Pri našom krátkom testovaní sme tiež narazili na niekoľko problémov, najmä so zamŕzaním aplikácie a nefungujúcom pridávaní skladieb do playlistov. Apple tiež upozorňuje na problémy s prechodom na rodinný program, ktorý je možné aktivovať len za pomoci Macu alebo iOS. Registračný proces má byť ešte lepšie optimalizovaný.

Po nainštalovaní si aplikáciu môžete vyskúšať zadarmo po dobu troch mesiacov. Po jej uplynutí budete musieť za využívanie služby platiť 5,99 eura mesačne.

Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

 

11.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+