MojAndroid

Napriek odvekej konkurencii medzi Googlom a Applom, si môžu majitelia Android aj iOS smartfónov užívať na obidvoch platformách aplikácie oboch firiem.

V prípade Android platformy je to hlavne aplikácia služby Apple Music, ktorá umožňuje streamovanie hudby podobne ako Spotify. A v rámci Androidu teraz dostane pár vylepšení, vrátane tmavého režimu.

Apple Music

Tmavý režim pre Android ešte pred iOS?

Tmavý režim začína integrovať stále viac mobilných aplikácii. V poslednom roku sa ho dočkali aj viaceré Google aplikácie. Jeho výhodou je, že šetrí oči používateľa v tme a hlavne šetrí batériu pri smartfónoch s AMOLED displejmi. Paradoxom je, že Apple Music dostane tmavý režim na konkurenčnej Android platforme ešte pred iOS. Tmavý režim jednoducho invertuje farby rozhrania aplikácie. Z bieleho pozadia sa stane čierne a z čierneho písma biele.

Apple Music

Ďalším vylepšením by mala byť synchronizácia prehrávajúcej sa skladby so zobrazovaným textom skladby. Jednotlivé slova sa budú zvýrazňovať na pozadí a posúvať vo vertikálnom smere tak, ako v karaoke. Túto funkciu predstavil Apple len nedávno v júni na konferencii WWDC. Pre iOS 13bude dostupná až neskôr v priebehu roka. Avšak beta verzia iOS 13 funkciu už obsahuje, rovnako aj tmavý režim.

Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
10.8.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+