MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Má sa čím pochváliť

S každým novým iPhonom príde Apple aj s novým procesorom. iPhone XS obsahuje úplne nový procesor Apple A12 Bionic, ktorý je momentálne najvýkonnejším procesorom na trhu. Keď k tomu pripočítame príkladné odladenie systému, rázom sa pozeráme na jedno z najvýkonnejších a najrýchlejších zariadení súčasnosti. Problém mu nerobí samotný systém, no ani najnáročnejšie hry. Všetko je krásne plynulé a bezproblémové. Počas testovania som sa nestretol so žiadnym spomalením či sekaním. Trochu mi však vadilo, že pri náročnejších činnostiach sa nová XS-ka celkom značne zahrievala, najmä v oblasti procesora. Dialo sa to pri hraní alebo hneď na začiatku, pri nastavovaní a sťahovaní aplikácií. Zahrievanie nie je nič výnimočné, no smartfóny s Androidom sa pri týchto činnostiach zohrejú podstatne menej. Na mojom používateľskom zážitku mi to však vôbec neubralo, ani počas toho, ako bol telefón horúci, som nemal pocit nižšieho výkonu či nebodaj sekania.

Okrem obrovských benchmarkových hodnôt sa môžu nové iPhony pochváliť aj veľkosťou úložiska. Základná verzia obsahuje 64 GB miesta, no okrem nej sú k dispozícii 256 a 512 GB varianty. A to je už poriadny priestor na multimédiá všetkého druhu. Nemôžem nespomenúť fakt, že zariadenie nepodporuje pamäťové karty, no na to sme si už v prípade iPhonov zvykli. Pri takýchto pamäťových variantoch vám pamäťová karta určite chýbať nebude.

Multimédiá: Nie je čo vytknúť

Nebudem klamať, keď poviem, že v rukách držím jedno z najlepších multimediálnych zariadení, aké sa na trhu nachádzajú. Veľký kvalitný displej, ohromný výkon a plynulý systém len dojem z multimediálneho zážitku umocňujú. S prehrávaním videí nebudete mať absolútne žiadny problém, no do iPhonu ich dostanete len pomocou kábla a iTunes. iTunes je proste nutnosťou. Ale ako som už písal vyššie, keď si raz zvyknete a všetko nastavíte, potom to už ide hladko. Nemôžem nespomenúť nenormálne kvalitné stereo reproduktory. Od Apple by sa mohol v tomto smere učiť nejeden výrobca. Oproti minulej generácii sú zase o niečo hlasnejšie a ponúkajú plnší zvuk, dokonca počujete aj basy (náznaky basov). Zvuk je jednoducho vynikajúci a asi najlepší, aký som na smartfónoch kedy počul. Jeden reproduktor sa nachádza na spodnej strane zariadenia, druhý nájdeme zase vo výreze nad displejom. Ten spodný je o trochu hlasnejší a ponúkne aj viac basov, no zahanbiť sa nedá ani vrchný. Spolu tvoria dokonalý pár a využijete ich pri sledovaní filmov, ale aj počúvaní hudby. iPhone XS dokáže bez problémov celkom slušne ozvučiť menšiu bytovú party.

Pre uskladnenie multimédií dobre poslúži základné vnútorné úložisko s kapacitou 64 GB, no pre náročnejších sú pripravené verzie s 256 alebo až 512 GB pamäte. To už určite musí stačiť každému. Apple navyše zdarma ponúka 5 GB priestor na iCloude, pričom dokúpiť si môžete aj viac miesta. 50 GB získate už za 99 centov mesačne, čo určite nie je zlá ponuka.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+