MojAndroid

Spoločnosť Samsung minulý mesiac vydala svoj najvybavenejší smartfón v histórii Samsung Galaxy Note 9 a hneď si ním získala viacero ocenení. Jedným z najvýznamnejších bol aj titul najlepší displej na trhu od odborníkov serveru DisplayMate. Neubehli ani dva mesiace a vlajková loď juhokórejského giganta o ten titul prišla. Postarala sa o to novinka najväčšieho konkurenta Samsungu americkej spoločnosti Apple. Jej najnovší model Apple iPhone XS Max má v túto chvíľu najlepší displej medzi smartfónmi na trhu.

Apple iPhone XS Max má 6,5-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 2688 x 1242 pixelov. Jeho svietivosť je 660 nitov s podporou sRGP a DCI-P3. Vďaka tomu je displej výborne viditeľný na dennom svetle. Podanie farieb dosiahlo v teste vynikajúcu hodnotu 0,8 JNCD. Zmena jasu pri 30-stupňovom uhle je len 25 percent. Displej Apple iPhone XS získal v hodnotení známku A+ rovnako ako Samsung Galaxy Note 9, ale celkové skóre mal vyššie.

26.9.2018
Zdroj: PocketNow
  • Spirit1716

    Takže samsung sa musí uje*bavat na takýchto titulkoch to je akoby napísali samsung zomrel at žije samsung :D

  • Efan

    Milé pekne, podľa mňa to človek ani nepostrehne voľným okom, skôr by ma zaujímalo ktorý akú spotrebu ma, to nech uvedú keďže displej je najväčší zrut batérie!!!

Používateľské recenzie
Fotománia

+