MojAndroid

Apple je známy výrobca zariadení s dokonalými tvarmi, no tentoraz sa začal správať povýšenecky a začal dávať rady ohľadne dizajnu svojim konkurentom. Je to presne to, čoho sa dotýkal jeden zo sporov v USA ohľadne dizajnu tabletov od Samsungu, ktorú pred pár dňami najnižší súd zamietol. Právny rozbor od Apple opisuje, aké tvary majú mať výrobky konkurencie, ktoré pokrýva americký zákon na ochranu dizajnu. Samsung to však presne vie, takže pokyny od Apple považujeme za zbytočné, keďže Samsung sa chce sporom v budúcnosti určite vyhnúť.

Na obranu Samsung kontruje s tvrdením, že je len niekoľko obmedzených tvarov a možností, keďže plasty a kryty sa dajú upraviť technologicky len do niekoľkých možných tvarov a foriem, aby sa dali umiestniť ešte tlačidlá a rámčeky. Apple, čo nikoho neprekvapuje, nesúhlasí a uvádza niekoľko príkladov a alternatív návrhu, ktorými by mohol Samsung svoje výrobky odlíšiť.

Tu je výber návrhov Apple pre Samsung:

Niekoľko návrhov pre smartfóny Samsung, od spoločnosti Apple:

Čelná plocha, ktorá nie je čierna.
Celkový tvar, ktorý nie je pravouhlý, alebo nemá rohy.
Obrazovky, ktoré nie sú centrované na čelné a bočné hranice.
Nie horizontálne sloty reproduktorov.
Čelná plocha so značnými dizajnovými prvkami.
Bez predného krytu.

Niekoľko návrhov od Apple pre Samsung pri tabletoch:

Celkový tvar, ktorý nie je pravouhlý, alebo nemá rohy.
Silné orámovanie skôr ako tenký rám okolo čelnej plochy.
Predný povrch, ktorý nie je úplne rovný.
Profily, ktoré nie sú tenké.
Neusporiadaný vzhľad.

Apple týmto spôsobom ponúkol Samsungu niekoľko rád, ako obísť dizajnové spory do budúcna. ,

Samsung už v Nemecku upravil svoj  Galaxy Tab 10.1N prostredníctvom úpravy liniek a s ľahkosťou vyhlásil, že úprava bola vykonaná. Avšak Apple, v rámci nízkej pracovnej vyťaženosti svojich právnikov hľadal ďalšie spôsoby, ako sa prebaviť na súdoch a nie vo vývojárskej dielni.  Navyše, Samsung má v podobe rád od Apple silný argument v tom, že upravil svoje zariadenia do alternatívneho dizajnu  na základe žiadosti a návrhov priamo Apple.

Zdroj: http://www.androidpolice.com/

 

7.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+