MojAndroid

Spoločnosť Apple mala pred niekoľkými dňami významnú konferenciu WWDC. Predstavila na nej množstvo noviniek, aj informácie o novom systéme iOS 10. Ešte pred WWDC sa hovorilo aj o tom, že by na konferencii mohli padnúť slová o sprístupnení služby iMessage pre Android. Nestalo sa tak a vieme aj prečo.

Dôvody, prečo Apple (zatiaľ) nepredstavil iMessage pre Android zverejnil na webe technologický novinár Walt Mossberg, ktorý má veľmi blízko k predstavenstvu spoločnosti Apple. Jeho neznámy zdroj z vedúcich pozícií v Apple povedal, že Apple nepredstavil iMessage pre Android z 2 dôvodov. Že to nepotrebuje a vlastne to ani nechce.

Apple iMessage

Zdroj z Apple tvrdí, že spoločnosť nemá dôvod sprístupniť iMessage pre Android, pretože do dnešného dňa majú viac ako 1 miliardu používateľov, čo je dostatok na vytvorenie algoritmov a podkladov pre umelú inteligenciu. Áno, Apple chce vytvoriť konkurenta pre Google Asistenta, ktorý by dokázal autonómne komunikovať s ľuďmi a pomôcť im s riešením ich problémov.

Náš tip
Apple znova imituje konkurenciu. Toto je 10+ funkcií iOS 10, ktoré poznáme z Androidu

Druhým dôvodom nepredstavenia tejto služby na konkurenčnej platforme je to, že to Apple nechce. Keby sprístupnil iMessage pre Android, stratil by v prípade svojich iPhonov jedinečnosť. Ľudia by ich mohli prestať kupovať, prípadne by sa radšej obrátili na lacnejšiu alternatívu s Androidom, a to Apple nechce. Aj napriek tomu ale bude musieť predstaviť vlastný online komunikátor pre ostatné platformy, a to čo najskôr. Ak nechce stratiť krok s konkurenciou.

To, že Apple predáva prepracované smartfóny je jedna vec, no ak ich nepodporí službami, ktoré budú dostupné pre masy, ľudia pomaly od neho začnú odchádzať. Inými slovami – Apple už nesmie vyvíjať uzatvorenú platformu a musí pochopiť, že dnes je dôležité, aby mali ľudia možnosť voľby a aby sa nemuseli obmedzovať. Sami sme zvedaví na to, kedy a či vôbec Apple predstaví iMessage pre Android. Používali by ste túto službu, keby bola dostupná na vašom smartfóne?

Zdroj: AndroidAuthority

18.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+