MojAndroid

Keď v médiách rezonuje bezpečnostná chyba na mobilných zariadeniach, tak sa najčastejšie týka Android platformy. Problémy sa ale nevyhýbajú ani systému iOS. V minulosti sa objavilo viacero malvéru v iOS aplikáciach a tento týždeň sa objavila vážna bezpečnostná chyba v oficiálnej aplikácií Facetime priamo od Apple. Chyba aplikácie na videohovory umožňuje odpočúvať okolie aj napriek tomu, že hovor nebol prijatý.

Chybu môže využiť každý. Postup je nasledovný:

  1. V aplikácii Facetime spustite videohovor s nejakým z vašich iPhone kontaktov.
  2. Počas vytáčania potiahnete prstom zo spodku obrazovky pre menu s dodatočnými nastaveniami a vyberiete položku Pridať osobu (Add Person) pre skupinové hovory.
  3. Zadáte vlastné telefónne číslo.
  4. Následne sa spustí skupinový hovor, do ktorého bude pripojená aj osoba, ktorej ste ako prvej volali aj bez toho, aby prijala hovor.

Následne môžete počúvať celé jej okolie. Odpočúvanie sa ukončí po tom, keď majiteľ nechá svoj telefón dlhšie zvoniť. Pokiaľ sa volaný rozhodne videohovor odmietnuť pomocou tlačidla, volajúci uvidí dokonca aj video prenos z jeho zariadenia. Rovnako je postihnutá aj verzia aplikácie Facetime pre Mac OS. Tam trvá vytáčanie dokonca dlhšie než na iOS a volajúci tým pádom môže odpočúvať druhú osobu dlhšiu dobu. Chyba okamžite spustila vlnu kritiky a spoločnosť Apple oznámila rýchlu opravu aplikácie. Dovtedy sa odporúča vypnúť aplikáciu Facetime v nastaveniach iOS zariadenia.

Náš tip
Google si uťahuje z Apple v ich najnovšej reklame na technológiu Night Sight
31.1.2019
Zdroj: 9to5mac

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+