MojAndroid

Škandál s ohnutými smartfónmi iPhone 6 Plus nemá konca. Po množstve testov, posmešných komentárov a vyjadrení odborníkov sa tentokrát prezentovala v negatívnom svetle aj samotná spoločnosť Apple. Tá pozastavila poskytovanie svojich zariadení portálu Computer Bild na recenzie a testy a zároveň nebude redakcia pozývaná na udalosti Apple a predstavenia nových produktov.

Toto rozhodnutie, pochopiteľne, vyvolalo pohoršenie zo strany časopisu. Nejde pritom o to, že by bol Computer Bild závislý od testovacích zariadení od Apple. Ide totiž o najväčší technologický časopis v Nemecku, pričom video s testom odolnosti nového iPhone 6 Plus si pozrelo už takmer pol milióna ľudí. Napriek tomu ide o veľmi neštandardné riešenie zo strany Apple, na ktoré sa šéfredaktor časopisu Axel Telzerow rozhodol odpovedať otvoreným listom. Ten je adresovaný priamo Timovi Cookovi.

Telzerow vyjadril v liste pohoršenie nad tým, ako sa k situácii postavila spoločnosť Apple. Povedal tiež, že hoci ich toto rozhodnutie sklamalo, určite im nezabráni v tom, aby aj v budúcnosti testovali zariadenia Apple objektívne. Vyjadril sa tiež na adresu aktuálnej kauzy #bendgate, pričom podľa neho je až zarážajúce, ako ľahko je možné iPhone 6 ohnúť. Celé znenie listu nájdete na tomto odkaze.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že problémy s iPhone 6 Plus sú reálne. Takéto riešenie zo strany Apple je však naozaj neprípustné, najmä, keď sa jedná o takýto uznávaný časopis. Uvidíme, či sa neobjavia podobné kauzy aj v prípade iných portálov, keďže k podobným záverom ako Computer Bild prišiel takmer každý technologický web. Computer Bild je zrejme prvý, ktorý bol postihnutý spoločnosťou Apple. Zástupcovia spoločnosti sa doposiaľ k tomuto listu nevyjadrili, no bude zaujímavé

Zdroj: Computer Bild 

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+