MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple dominuje v ziskoch z predajov smartfónov. Na trhu síce nájdeme množstvo výkonných zariadení za nízke ceny, no výrobcovia predávajú tieto zariadenia často s minimálnou maržou a na každom predanom kuse zarábajú iba niekoľko dolárov.

To ale nie je prípad spoločnosti Apple, ktorá si v druhom štvrťroku tohto roku ukrojila enormný kus koláča. Získala totiž až 90 % ziskov z predajov všetkých smartfónov dokopy. Ak vezmeme do úvahy, koľko ďalších výrobcov je na trhu, ide o skutočne obrovskú časť profitu.

Mobile-market-share-Q2

Hoci Apple nedosahuje také dobré výsledky v kategórii trhového podielu, zrejme to spoločnosti až tak neprekáža. Zatiaľ, čo do trhového podielu sa počítajú aj mnohé dostupné Android zariadenia, Apple má vo svojom portfóliu iba minimum smartfónov, ktoré majú ale prémiovú cenovku. Pri pohľade na trhový podiel jednotlivých výrobcov je vidieť, že Apple so Samsungom dominujú so skutočne obrovským náskokom a ostatní výrobcovia prakticky súperia o umiestnenie na ďalších priečkach. Uvidíme, ako dlho tento trend potrvá, no zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v blízkej budúcnosti zmeniť.

Zdroj: Bloomberg via PhoneArena

9.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+