MojAndroid

Portál MojAndroid.sk v spolupráci s Huawei vyhlasuje prvý ročník súťaže AppGallery Code 2021 – celonárodnú súťaž o najlepšie slovenské aplikácie z Huawei AppGallery. V úvodnom ročníku sa do hlasovania dostalo 64 aplikácií v 6 kategóriách.

V tomto článku si v krátkosti predstavíme slovenské aplikácie z ponuky Huawei AppGallery nominované v kategórii Nástroje. Celkovo sa o vašu priazeň uchádza 7 zaujímavých aplikácií, ktoré vám svojím osobitým štýlom pomôžu s rôznymi úkonmi.

Pred vami teraz stojí náročná úloha. Zo zoznamu týchto skvelých aplikácií vybrať jedného favorita, ktorý z vášho pohľadu predstavuje to najlepšie. Vydareného pomocníka,, ktorý by vo vašom smartfóne proste nemal chýbať.

QR Code Reader and Scanner for Android

Práca s QR kódmi nezvykne byť veľmi náročná. Aspoň čo sa týka ich skenovania. Množstvo moderných smartfónov si s tým zvykne poradiť priamo cez zabudovanú aplikáciu Fotoaparát, no toto riešenie môže byť pomerne kostrbaté.

Foto: appgallery.huawei.com

Navyše, skenovanie QR kódov je jedna vec, ich vytváranie je však už niečo úplne iné. Aplikácia QR Code Reader and Scanner for Android má obidva tieto úkony v malíčku. A to nie je všetko, čo dokáže. Svet QR kódov s ňou bude prívetivým miestom.

Screen Lamp & Flashlight Tool

Smartfón je skvelým pomocníkom, o tom niet pochýb. Dokáže toho skutočne veľa, dokonca ho môžete využiť aj ako vreckovú baterku, ktorou si v prípade potreby posvietite na cestu. Práve tento úkon posúva do nových sfér aplikácia Screen Lamp & Flashlight Tool.

Foto: appgallery.huawei.com

Nejde pritom len o jednoduché svietenie, kombinuje to aj so svetom relaxácie. Nastaviť si tu totiž môžete aj príjemné osvetlenie sprevádzané oddychovou hudbou.

Christmas Gift List 2021

Nakupovanie vianočných darčekov už viac nemusí byť časom zložitého plánovania a neustáleho kontrolovania zoznamu, či ste na niečo alebo niekoho nezabudli. Stačí siahnuť po efektívnom pomocníkovi vo forme aplikácie Christmas Gift List 2021.

Foto: appgallery.huawei.com

Priamo vo svojom smartfóne si viete vytvoriť zoznam ľudí, ktorých chcete obdarovať, k tomu si viete pridať plánovaný rozpočet, ukladať svoje nápady a dokonca si tu môžete uchovať aj priame odkazy na e-shopy. A to samozrejme nie je všetko.

X-plore File Manager

Pokročilý súborový správca, ktorý toho zvláda neskutočne veľa. Správa súborov a všeobecne obsahu úložiska smartfónu už snáď ani nemôže byť lepšia.

Foto: appgallery.huawei.com

X-plore File Manager sa dlhodobo teší veľkej popularite, a až keď si ho vyskúšate na vlastnej koži, zistíte, prečo to tak vlastne je. Celý obsah svojho smartfónu budete mať ako na dlani.

„Podrobný správca súborov s možnosťou pridať takmer akúkoľvek externú službu či úložisko vrátane OneDrive, Dropbox a dokonca Google Drive. Pre pokročilých užívateľov aj s možnosťou dokúpiť si vybrané prémiové služby (napr. WiFi file sharing a PDF viewer). Platí sa symbolickým pivkom ako odmenou pre šikovného vývojára. Úprimne odporúčam.“

Dávid Liška, HMS Ecosystem Leader, Huawei Slovensko

Simple Calendar – Easy Events & Reminders Manager

Možno si poviete, že kalendár predsa máte vo svojom smartfóne predinštalovaný a žiadnu ďalšiu aplikáciu už nepotrebujete. To síce môže byť vo svojej podstate pravda, no ak by ste aplikácii Simple Calendar – Easy Events & Reminders Manager dali šancu, rýchlo by ste zistili, že práve toto je kalendár s veľkým K.

Foto: appgallery.huawei.com

Jednoduchý, efektívny, prehľadný a bez zbytočností. Zvláda úplne všetko, čo má, no nezachádza do žiadnych extrémov. Presne taký, ako by mal kalendár v digitálnej podobe byť.

Simple Contacts – Manage & access contacts easily

Správa kontaktov je jedným z tých úkonov, ktorý veľmi ľahko môže skĺznuť do otravnej a príliš prekombinovanej činnosti. S aplikáciou Simple Contacts – Manage & access contacts easily sa to však nestane.

Foto: appgallery.huawei.com

Vychádza z jednoduchých a overených princípov, že aplikácia by mala svojmu používateľovi veci uľahčovať, nie komplikovať. A presne to prináša na stôl.

Simple Gallery – Photo and Video Manager & Editor

V smartfónoch zvykneme uchovávať množstvo fotiek. Niektoré zachytávajú naše obľúbené spomienky, na iných sú zachytené dôležité informácie. Zvykne ich spájať to, že o ne nechceme prísť. S narastajúcim počtom fotiek sa môžeme dostať do situácie, kedy nám už funkcie predinštalovanej aplikácie prestanú postačovať.

Foto: appgallery.huawei.com

Vtedy môže veľmi dobre poslúžiť aplikácia Simple Gallery – Photo and Video Manager & Editor. Tá toho prináša skutočne veľa. Od rozsiahlej podpory formátov, cez efektívne možnosti úpravy až po triedenie, ochranu či dokonca obnovenie vymazaných fotografií. A zoznam jej možností tým nekončí…

Náš tip
AppGallery Code 2021: Predstavujeme kategóriu Financie
15.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+