MojAndroid

Portál MojAndroid.sk v spolupráci s Huawei vyhlasuje prvý ročník súťaže AppGallery Code 2021 – celonárodnú súťaž o najlepšie slovenské aplikácie z Huawei AppGallery. V úvodnom ročníku sa do hlasovania dostalo 64 aplikácií v 6 kategóriách.

V tomto článku si v krátkosti predstavíme slovenské aplikácie z ponuky Huawei AppGallery nominované v kategórii Cestovanie. Celkovo sa o vašu priazeň uchádza 13 zaujímavých aplikácií, ktoré svojím vlastným spôsobom dokážu uľahčiť cestovanie doma, ale aj v zahraničí. 

Pred vami stojí neľahká úloha. Zo zoznamu týchto skvelých aplikácií vybrať jedného favorita, ktorý pre vás predstavuje to najlepšie. Aplikáciu, ktorá vo vašom smartfóne jednoducho nemôže chýbať.

ANTIK SmartWay

S modernou dopravou je dnes už úzko spojený systém zdieľaných bicyklov, elektrických motoriek, elektrických kolobežiek, či dokonca kajakov.

Foto: appgallery.huawei.com

Turisti, ale aj domáci, si vďaka aplikácii ANTIK SmartWay môžu po pár kliknutiach nájsť a požičať vhodný dopravný prostriedok. Nemusia sa spoliehať na verejnú dopravu a návšteva zaujímavých miest a pamiatok získa úplne iný rozmer.

IDS BK – cestovné lístky a vyhľadávač spojení

Priam povinná aplikácia pre všetkých ľudí, ktorí využívajú verejnú dopravu v Bratislavskom kraji. Zvláda všetko, čo by ste od nej mohli očakávať.

Foto: appgallery.huawei.com

Od efektívneho vyhľadávania spojov až po jednoduchý nákup cestovných lístkov. V meste aj medzimesto. Vždy maximálne pohodlne priamo cez smartfón.

HOPIN – taxi, limo, bus

Prepravnú službu HOPIN asi netreba nejako extra predstavovať. Cez príjemné používateľské rozhranie si viete veľmi rýchlo objednať taxík, pričom viete koľko vás to bude stáť, ako dlho bude trvať cesta a aké auto po vás vlastne príde.

Foto: appgallery.huawei.com

Okrem toho tu nájdete aj prehľad verejnej dopravy, čo z aplikácie robí neoceniteľného pomocníka pri cestovaní.

UPay – Parking

Hľadanie vhodného parkovacieho miesta môže byť poriadnou otravou, hlavne ak chcete nájsť čo najlepšie miesto a neriskovať prípadné problémy.

Foto: appgallery.huawei.com

Platby za parkovanie formou SMS správy našťastie situáciu značne zlepšili. O úroveň vyššie to ešte posúva aplikácia Upay – Parking, cez ktorú všetky potrebné informácie a parkovné aj uhradíte. 

ZSSK SMS lístok

Množstvo ľudí pri potulkách a cestovaní preferuje jazdu vlakom. Je to veľmi pohodlná forma cestovania, s ktorou nie sú spojené zbytočné starosti. Stačí si nájsť ten správny spoj a zakúpiť lístok.

Foto: appgallery.huawei.com

Práve s tým pomáha aplikácia ZSSK SMS lístok. Nákup cestovného lístka formou SMS správy je vďaka nej vecou niekoľkých kliknutí. Nemusíte si pamätať žiadne čísla ani kódy, stačí zvoliť typ lístka a potvrdiť nákup.

eznamka

Aplikácia eznamka slúži na zakúpenia elektronickej diaľničnej známky.

Foto: appgallery.huawei.com

Okrem sprostredkovania samotného nákupu v nej nájdete aj doplňujúce informácie a rýchlo si tu môžete overiť aj platnosť existujúcich známok.

Slovak Lines: Bratislava – Vienna bus tickets

Pre ľudí, ktorí zvyknú cestovať na trase Bratislava – Viedeň je ako stvorená aplikácia Slovak Lines: Bratislava – Vienna bus tickets. Dokážete si cez ňu vyhľadať a zakúpiť cestovný lístok na správne spojenie.

Foto: appgallery.huawei.com

Ten sa uloží priamo v aplikácii, takže ho máte stále na dosah a nestane sa vám, že by ste ho náhodou zabudli. Aplikácia okrem toho zobrazuje aj informácie o aktuálnych zľavách a akciách.

GreenPass

Aplikácia GreenPass slúži na uloženie digitálneho COVID preukazu do vášho smartfónu.

Foto: appgallery.huawei.com

V prípade potreby potom veľmi rýchlo viete preukázať, že ste absolvovali očkovanie, testovanie, prípadne, že ste prekonali ochorenie COVID-19. 

Fuelio: Fuel log & costs

Pri cestovaní autom je celkom dôležité sledovať celkové náklady a spotrebu paliva.

Foto: appgallery.huawei.com

Bez ohľadu na to, či ide o súkromné alebo pracovné cesty vám s tým pomôže prívetivá aplikácia Fuelio: Fuel log & costs.

Sygic: GPS Navigation, Offline Maps & Directions

Populárna navigácia fungujúca aj v režime offline si svoje miesto nepochybne nájde v nejednom smartfóne.

Foto: appgallery.huawei.com

Ide o skvelého pomocníka pri cestovaní autom, no svoje uplatnenie nájde aj pri vyhľadávaní zaujímavých miest či navigovaní pri pešom presune.

imhd.sk

Mať vždy aktuálne informácie o MHD je na nezaplatenie. Na vyhľadanie tých najlepších spojov naprieč celým Slovenskom slúži aplikácia známeho portálu imhd.sk.

Foto: appgallery.huawei.com

Nájdete v nej všetky potrebné informácie, vrátane, cien a aktuálneho prehľadu dopravnej situácie.

UBIAN Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile

Komplexná aplikácia platformy UBIAN v sebe kombinuje množstvo prvkov spojených s cestovaním po celom Slovensku. Od vyhľadávania spojov a sledovania ich polohy cez nákupy lístkov až po navigáciu k najbližším zastávkam.

Foto: appgallery.huawei.com

Prináša obrovské množstvo dopravných informácií aktualizovaných v reálnom čase, vďaka čomu si každý vie nájsť optimálny spôsobom prepravy. Zaujímavým spôsobom s cestovaním prepája aj ekologickú otázku. Aplikácia sa pýši aj označením tip lokálneho Huawei Mobile Services tímu.

“Či cestujete električkou, trolejbusom, prímestským autobusom, rýchlikom cez pol Slovenska, alebo všetkými týmito prostriedkami v ten istý deň, aplikácia UBIAN je všetko, čo budete potrebovať. Aktuálne cestovné poriadky, možnosť kúpiť si cestovné lístky či dokonca dobíjať dopravné karty, to všetko nájdete v jednej šikovnej aplikácii. S integrovanými Petal Mapami presne viete, ako sa dostanete k najbližšej zastávke či ktorou cestou pôjde váš spoj. Perfektným nápadom sú aj „zelené kilometre“, ktoré vás budú motivovať pri cestovaní myslieť aj na ekológiu.”

Matúš Kapusta, Developer Technology Support Engineer

Ideme vlakom

Pre kúpu plnohodnotného lístku na vlak môžete využiť aj oficiálnu aplikáciu Železničnej spoločnosti Slovensko. Umožňuje nákupy lístkov aj vytváranie rezervácií. Samozrejmosťou sú aj zľavnené lístky.

Foto: appgallery.huawei.com

Ideme vlakom poslúži aj ako vyhľadávač najbližších vlakových spojení. Lístky je možné zakúpiť priamo cez aplikáciu, v ktorej sú následne uložené pre rýchly a pohodlný prístup.


9.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+