MojAndroid

Menu s aplikáciami bolo až donedávna neoddeliteľnou súčasťou systému Android. Boli to najskôr čínski výrobcovia, ktorí túto funkciu prestali používať vo svojich nadstavbách systému Android, no teraz postupne prichádzajú zariadenia aj od tradičných výrobcov telefónov, ktoré toto menu neponúkajú alebo umožňujú jeho odstránenie. Napriek tomu ale mnohí používatelia preferujú launcher s takýmto menom a ak patríte medzi nich a chcete klasické menu vylepšiť, určite vyskúšajte aplikáciu App Swap Drawer.

Tá nemá byť náhradou tradičného menu s aplikáciami, ale jeho doplnkom. Na zariadeniach bez takéhoto menu ale môže slúžiť aj ako primárny zoznam všetkých nainštalovaných titulov. Výhodou je, že App Swap Drawer môžete otvoriť kedykoľvek a odkiaľkoľvek a nie iba z domovskej obrazovky tak, ako je to v prípade klasických launcherov. Môžete si napríklad nastaviť, aby sa launcher otváral gestom potiahnutia zo spodnej časti obrazovky, takže vám nebude prekážať ani prípadná plávajúca bublina.

Ako sme už ale avizovali, nejde o štandardné menu s aplikáciami. V tomto prípade si môžete aplikácie nechať zoradiť podľa množstva rôznych kategórii. Veľmi užitočné je zoraďovanie podľa farby ikony aplikácie. Aj nám sa už v minulosti stalo, že sme chceli spustiť aplikáciu, ktorej názov sme zabudli, no v mysli sme mali uložený obraz ikony aplikácie. Takéto zoraďovanie tak môže pomôcť pri hľadaní konkrétnej aplikácie, ktorej meno si nepamätáte. App Swap Drawer okrem toho ponúka množstvo ďalších funkcií a nástrojov pre vyhľadávanie. Nechýba ani možnosť zaraďovania aplikácií do kategórií prostredníctvom tagov, vďaka čomu bude vyhľadávanie skutočnou hračkou. Aplikácia je v obchode Play dostupná úplne zadarmo, no ak by sa vám páčila a chceli by ste podporiť vývojárov, môžete tak spraviť dotáciou 2 EUR alebo 5 EUR prostredníctvom mikrotransakcií vo vnútri aplikácie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Phandroid

3.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+