MojAndroid

Radi by sme vás oboznámili s novým webom, ktorý vám umožní jednoduchým spôsobom vytvoriť vlastnú Android aplikáciu. Nebojte sa, netreba k tomu žiadne špeciálne vedomosti. Stačí ak si vo svojom prehľiadači otvoríte stránku http://www.android3apps.com/ a môžete sa pustiť do navrhovania aplikácie. Na výber je niekoľko typov preddefinovaných vzorov aplikácií a hier. Návrh prebieha v troch krokoch.

  • Prvým krokom je vybratie typu aplikácie. Na webe nájdete programy ako fotogaléria, e-book, rádio stanica, blog/RSS, citáty/vtipy, puzle, Twitter, Facebook, kvíz, video prehrávač a iné.

  • V ďalšom kroku sa zadávajú údaje potrebné pre Android Market. Vyberiete si kategóriu, do ktorej si myslíte, že vaša aplikácia bude patriť. Pomenujete ju a pridáte krátky popis. Následne zadáte svoju mailovú adresu, na ktorú vám bude doručena notifikácia o vyhotovení vašej aplikácie. V rozšírených možnostiach si môžete nastaviť aj pozadie alebo ikonu – nie je však možné nastaviť vlastný obrázok.

  • Tretí krok sa odlišuje podľa toho aký typ aplikácie vytvárate. V mojom prípade som skúšal fotogalériu. Tu treba uploadovať fotky, ktoré si prajete mať v aplikácií. Minimálny počet je 15.

Po úspešnom zvládnutí všetkých troch krokov stačí stlačiť už len tlačítko Finish a počkať si kým vašu aplikáciu naprogramujú za vás. Čakacia doba je do 6 tich týždňov. A zabudol som povedať : Je to zadarmo!

23.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+