MojAndroid

Štatistika analytickej spoločnosti SensorTower za tretí štvrtok ukazuje, že počet stiahnutí mobilných aplikácií mierne klesol, ale príjmy z nich stúpli. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Príjem z aplikácií narástol o 15 percent

Počet stiahnutí aplikácií v obchode Google Play v Q3 2021 klesol o 1,2 % a v App Store dokonca o 2,1 %. Celkovo sa však v obidvoch obchodoch utratilo 33,6 miliárd dolárov, čo je medziročný nárast až o 15,1 %. Pred rokom bol za rovnaké obdobie dokonca nárast až o 32 %.

Príjmy z aplikácií Q1 2021 | Foto: GSMArena.com

Väčší podiel na tom má obchod App Store, kde sa utratilo 21,5 miliárd dolárov, čo je o 13,2 % viac než pred rokom. V obchode Google Play to bolo 12,1 miliárd dolárov, čo je o 18,6 % viac než minulý rok. Spoločnosť Google tak môže tešiť výraznejší nárast príjmov z jej oficiálneho obchodu. Netreba zabúdať, že pre platformu Android existujú aj alternatívne obchody.

Aké sú najviac zarábajúce aplikácie a hry?

Celkovo najlepšie zarábajúcou aplikáciou bol v Q3 2021 TikTok, ktorý si stiahlo viac ako 3 miliardy používateľov. Zatiaľ čo je však jednotkou v AppStore, tak v Google Play mu patrí až štvrté miesto. Na prvom mieste sa nachádza cloudová služba Google One a za ňou služba predplatného japonských manga Piccoma, ktorej patrí druhé miesto aj celkovo.

Top aplikácie Q1 2021 | Foto: GSMArena.com

Prekvapením môže byť druhé miesto aplikácie YouTube od spoločnosti Google v obchode App Store, zatiaľ čo v Google Play sa nedostala ani do prvej desiatky. Dôvodom je však to, že je na väčšine Android smartfónov už predinštalovaná. Tretie miesto patrí v App Store zoznamovacej aplikácii Tinder a v Google Play streamovacej službe Disney+.

Príjmy z hierQ1 2021 | Foto: GSMArena.com

Mobilné hry dosiahli v Q3 2021 celkové príjmy 22,4 miliárd dolárov, čo je nárast o 7,7 %. Až 13,1 miliárd dolárov z toho sa utratilo v obchode Google Play a 9,3 miliárd dolárov v App Store. Celkovo najviac zarábajúcou hrou je PUBG Mobile. V App Store je však na prvom mieste MOBA hra Honor of Kings a v obchod Google Play prekrásne fantasy RPG Genshin Impact.

Top hry Q1 2021 | Foto: GSMArena.com
Náš tip
Google Pixel 6: Pozrite si oficiálnu reklamu s najočakávanejším Android smartfónom

 

2.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+