MojAndroid

Mobilné zariadenia súčasnosti majú veľké množstvo výhod, ale aj nedostatkov, ktoré sa vývojárom systémov nepodarilo odstrániť ani v priebehu niekoľkých rokov. Jedným z nich je aj nedokonalé kopírovanie textu či obrázkov a ich ukladanie do schránky. Tejto funkcii je na mobilných operačných systémoch venovaná iba minimálna pozornosť, no pritom ide o jednu z najmenej prepracovaných funkcií vôbec. Kopírovanie viacerých častí textu, či kombinovanie s obrázkami je v systéme Android naozaj náročné. Ak chcete vytvoriť správu či dokument, do ktorých by ste chceli vložiť text a obrázky z viacerých aplikácií, vždy budete nútení vypínať a zapínať aplikácie, vďaka čomu je tento proces naozaj veľmi náročný.

Odstrániť tieto nedokonalosti sa snaží aplikácia StuffMerge. Ide o veľmi užitočný nástroj, ktorý pracuje s vašou schránkou skopírovaných objektov a ukladá ich pre neskoršiu pohodlnejšiu manipuláciu. Aplikácia sa pri práci s ostatnými aplikáciami zobrazuje ako výsuvná lišta na strane displeja, ktorá je viditeľná iba vďaka malej bielej ikonke. Jej potiahnutím zobrazíte náhľad na aktuálne skopírované položky v schránke a následne ich môžete jednoducho vkladať do správ, emailov či poznámok.

Aplikácia ponúka aj dodatočné funkcie priamo v nastaveniach aplikácie. Vo vnútri aplikácie môžete vytvárať skupiny pre skopírované objekty, pričom aplikácia si bez problémov poradí aj s kopírovaním obrázkov. Vďaka tomu bude vytváranie dokumentov oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Aplikácia StuffMerge obsahuje aj experimentálnu funkciu, ktorá umožní kopírovanie textu a obsahu z takých internetových stránok a aplikácií, kde táto funkcia obyčajne nie je sprístupnená. Aplikácia je v obchode Play dostupná vo verzii zadarmo, ale k dispozícii je aj profesionálna verzia. Tá pridáva možnosť skopírovania neobmedzeného počtu položiek do schránky, možnosť vytvárania skupín a uchovanie dát aj po skončení aplikácie.

stuffmerge-1 stuffmerge-2 stuffmerge-3

Zdroj: Android Authority

24.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+