MojAndroid

“Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne…” Určie poznáte túto ľudovú múdrosť, ktorá sa zvykne často napĺňať. Najnovšie si takto zavarili špekulanti, ktorí sa snažia dostať do facebookového účtu inej osoby. Na problém upozornil portál Žive.sk.

Na začiatku stojí na pohľad celkom nevinný program na zistenie hesla na Facebook s názvom Facebook Password Stealer alebo Facebook Password Recovery. Pointou je to, že do políčok vpíšete svoj email a heslo k Facebooku, a potom vypíšete aj políčko s emailom/URL osoby, ktorej chcete “hacknúť” facebookový profil.

Práve moment, kedy zveríte svoje facebookového heslo do cudzích rúk a potvrdíte tlačidlom “Hack” sa však stáva osudným.  Kliknutím na “Hack” sa do počítača stiahne nebezpečný súbor. Útočníci do systému vášho počítača práve vyslali trójskeho koňa “njRAT”. Získajú tak základné i dôverné informácie o počítači a môžu tiež prevziať kontrolu nad vaším zariadením. Súčasťou toho je aj inštalácia ďalšieho malvéru, kradnutie hesiel či dokonca získanie kontroly nad počítačom. Zjaví sa pritom aj hláška, aby ste skontrolovali spojenie a skúsili to opäť.

Problém sa momentálne týka používateľov operačného systému Windows a zatiaľ nie je tak ľahko vystopovateľný všetkými antivírusmi. Dobre si teda premyslite, či vám takéto “zaručené” nástroje skutočne pomôžu pri vašej špionáži a či ste ochotní podstúpiť toto riziko. Pozor si dávajte aj pri obdobných hackerských programoch na zistenie hesiel vašich známych na sociálnych sieťach. Alebo ich jednoducho nechajte na pokoji…

Zdroj: LMNTRIX Labs

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+