MojAndroid

Slovné spojenie “novoročné predstavzatia” sa stáva už pomaly synonymom záväzku, ktorý vydrží človek plniť maximálne do konca januára. Napriek tomu treba podporiť každú snahu. Ak bolo jedným z vašich želaní zdravšie žiť či stravovať sa, potom tu máme pre vás nejaké aplikácie, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Pozrite si výber aplikácií, ktoré súvisia s jedlom a mohli by byť pre vás užitočné:

Fit Recepty

Jednoduchšie, ale aj zložitejšie recepty nájdete v aplikácii s príznačným názvom Fit Recepty. Raňajky, desiaty, obedy, večere, zdravé maškrty i nápoje. To všetko spolu s dĺžkou prípravy a receptom s peknou fotkou. Keďže ide o fit recepty, nájdete v každom aj informácie o nutričných hodnotách daného jedla.

Verzia: 3.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Samsung Gear Sport – spoľahlivé vo vode aj na súši | RECENZIA

Calorie Counter – MyFitnessPal

Populárna aplikácia MyFitnessPal je tu na počítanie kalórií, ktoré sú dôležité pri každej diéte či cvičebnom pláne. V appke nájdete viac ako 6 miliónov druhov jedla a potravín spolu s ich kalorickým obsahom. Zaznamenávanie kalórií je tak omnoho jednoduchšie – vyberiete si jedlo a appka vám započíta kalórie. Navyše, vďaka skeneru barkódov si tiež môžete nahrať informácie o jedle. V databáze je vyše 4 miliónov označených produktov. Ďalšou dobrou funkciou sú rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zvoliť si zdravšie jedlo a najmä možnosť synchronizovať aplikáciu s ďalšími aplikáciami, čím získate ešte presnejšie informácie – napríklad o počte krokov, cvičeniach. Na konci dňa tak vidíte, aký je váš pomer príjem verzus výdaj.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Foodstand

Foodstand je aplikácia, ktorá vám pomôže jesť zdravšie. Pravda, ak máte chuť spolupracovať. V aplikácii si sami značíte vaše úspechy v rôznych výzvach, ktoré navyše prebiehajú aj v rámci celej komunity, ktorá využíva aplikáciu. Všetko sa zakladá na jednoduchých poznatkoch, že máme jesť menej upravované jedlo, viac zeleniny, menej živočíšnych produktoch a premýšľať nad tým, že jeme. Každý deň vás tu čaká motivačná pripomienka, navyše aplikácia sa prispôsobí úrovni vášho postupu a spĺňaniu výziev.

Verzia: 2.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Honor Band 3: Neohúri, no spoľahlivo poslúži | RECENZIA1

Diet Point · Weight Loss

V aplikácii nájdete viac ako 130 plánov na diéty či pripomienky pre správne stravovanie. Veľmi zaujímavou funkciou je kompletný zoznam na nákup jednotlivých jedál, ktoré sa nachádzajú v aplikácii. Ďalej tu nájdete aj BMI kalkulačku na výpočet presnejších informácií o telesnom stave BMI, sledovač hmotnosti. Táto aplikácie je jednoducho váš sprievodca zdravším štýlom v jedle, ktorého máte stále vo vrecku.

Verzia: 4.1.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.8
Aktuálna cena: Zdarma

Smoothie recepty

V zdravom jedálničku by sa mali objavovať z času na čas aj nejaké tie ovocné a zeleninové kokteily. Sú to mixované nápoje s hlavnou zložkou v podaní surového ovocia a zeleniny. Táto aplikácia pochádza zo susedného Česka a je v češtine. Appka obsahuje množstvo jednoduchých receptov na dobré smoothie. Navyše ponúka aj možnosť pridať chýbajúce ingrediencie do nákupného zoznamu.

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy nejaké obľúbené a overené aplikácie súvisiace so zdravou výživou, zaujímavými diétami či receptami? Podeľte sa s nimi v komentároch a dáte tak aj tip ďalším čitateľom :)

Zdroj: Google Play

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+