MojAndroid

Google predstavil nový dizajnový jazyk Material dizajn spolu so systémom Android L. Dizajn systému a aplikácií by mal byť v novej verzii Androidu čistejší, krajší a prehľadnejší. Takmer okamžite po konferencii sa začali v obchode Play objavovať prvé aplikácie, ktorých vzhľad bol prispôsobený novým štandardom Google. Tým sa riadi aj aplikácia Wally, ktorá okrem moderného dizajnu ponúka aj množstvo pekných pozadí pre vaše Android zariadenie.

wally-1 wally-2 wally-3

Aplikácia čerpá pozadia zo stránky wallbase.cc, ktorá ponúka viac ako milión zaujímavých tapiet vo vysokom rozlíšení. Tie môžete v aplikácii filtrovať podľa rozlíšenia, dátumu pridania, kategórie, pomeru strán a môžete ich aj vyhľadávať podľa kľúčových slov alebo dominantnej farby. Ak vás niektoré pozadie zaujme, môžete si ho jednoducho stiahnuť do pamäte zariadenia, alebo aj priamo nastaviť ako pozadie domovskej obrazovky či obrázok kontaktu. Jednotlivé pozadia môžete aj zdieľať so svojimi priateľmi a aplikácia ponúka aj užitočný nástroj na orezanie obrázkov, vďaka čomu budete môcť prispôsobiť tapety svojmu konkrétnemu zariadeniu.

http://youtu.be/vJYitQlWtPo

Aplikácia ponúka veľmi elegantný vzhľad, pričom Material dizajn nie je viditeľný iba na ikonách a ovládacích prvkoch, ale aj pri animáciách a prechodoch jednotlivých obrazoviek, kedy sa veľmi efektne mení farebná téma hornej lišty obrazovky. Narozdiel od iných podobných aplikácií je Wally veľmi rýchly a načítavanie obrázkov je takmer okamžité aj pri pomalšom pripojení na internet. To je oblasť, v ktorej iné aplikácie z tejto kategórie väčšinou neexcelujú a vývojári si to zrejme uvedomujú, pretože rýchla a responzívna aplikácia Wally sa používa oveľa pohodlnejšie, ako podobné tituly. V obchode Play ju pritom nájdete úplne zadarmo a v aplikácii nie sú ani žiadne ďalšie nákupy.

Zdroj: Android Central

23.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+