MojAndroid

Len nedávno sme vám napísali o tom, že používanie mobilných zariadení a počítačov v noci má značný vplyv na náš spánok a jeho kvalitu. Problémom je najmä modrá zložka svetla vyžarovaného z displejov našich inteligentných zariadení. Tú však môžete eliminovať a zariadenie používať aj večer bez toho, aby ste mali problém zaspať. Pomôže vám s tým aplikácia s názvom Twilight. Jej jedinou úlohou je zobrazenie takého farebného spektra, ktoré nedráždi vaše oči a vy si tak môžete napríklad čítať knihu alebo časopis bez výčitiek aj v úplnej tme.

Výhodou aplikácie Twilight nie je len redukcia modrého svetla z vášho displeja, ale aj automatická synchronizácia s časom podľa vašej GPS polohy. Pomocou nej kopírujú tiene vášho displeja západ slnka, a tak prirodzene a postupne menia silu červeného filtra. Samozrejmosťou je aj možnosť vlastných nastavení v prípade, že vám automatický režim nevyhovuje. Ak ste túto aplikáciu vyskúšali, tak nám dajte v komentároch pod týmto článkom vedieť, ako sa vám páči. V obchode Play je dostupná bezplatne. Mimochodom, autorom tejto aplikácie je český vývojár Petr Nálevka.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

24.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+