MojAndroid

Obchod Play je plný unikátnych aplikácií, pomocou ktorých môžete nahradiť takmer každý predinštalovaný titul vo svojom smartfóne. Väčšina užívateľov ale stále používa predinštalovanú aplikáciu dialeru, pričom tú používajú aj mnohí pokročilí užívatelia. Aj túto aplikáciu je ale možné nahradiť alternatívnym riešením a jedným z najlepších je aj titul Truedialer.

Aplikácia ponúka prehľadné prostredie, pekný a jednoduchý dizajn, no zároveň tu nájdeme aj veľa užitočných funkcií. V základnom zobrazení vyzerá aplikácia podobne, ako iné dialery. Veľká numerická klávesnica umožňuje vyhľadávať čísla v telefónnom zozname, no stačí jednoduché gesto posunutia do strany a numerická klávesnica je nahradená tradičnou klávesnicou, pomocou ktorej je možné vyhľadávať kontakty podľa mena. Vývojári si zrejme povedali, že v jednoduchosti je krása a tomuto heslu podrobili aj ďalšie funkcie. Jednoduchým potiahnutím kontaktu zľava doprava zobrazíte detailné informácie o kontakte, potiahnutím sprava doľava zasa môžete odoslať tomuto kontaktu správu SMS.

Unikátnou funkciou aplikácie je prepojenie so službou Truecaller, ktorá je databázou rôznych telefónnych čísel z celého sveta. Aktuálne sa v tejto databáze nachádza viac ako miliarda telefónnych čísel. Vďaka prepojeniu aplikácie Truedialer a služby Truecaller môžete získať informácie o čísle, ktoré vám práve volá, a to aj vtedy, ak toto číslo nemáte uložené medzi kontaktmi. Rovnako jednoducho môžete zistiť informácie o čísle, na ktoré sa chystáte zavolať, prípadne môžete obrovskú databázu Truecaller využiť aj pri hľadaní telefónneho kontaktu pre nejakú službu či obchod. Všetky tieto funkcie sú skrášlené príjemným flat dizajnom a veľkými ovládacími prvkami. Aplikácia je pritom v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

truedialer-app-for-android-_A truedialer-app-for-android-_b truedialer-app-for-android-_c

Zdroj: Android Community

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+