MojAndroid

Vývojári hlasového ovládania Utter objavili veľmi zaujímavé prekvapenie, ktoré bolo súčasťou najnovšej aktualizácie aplikácie Google Search. Google v tichosti umožnil developerom aplikácií využívať funkcie rozpoznávania reči aj bez pripojenia k internetu, na zariadeniach s operačným systémom Android Jelly Bean. Práve Utter je prvou aplikáciou v obchode Google Play, ktorá využíva offline rozpoznávanie reči.

Google offline rozpoznavanie reci

Pred vydaním aktualizácie mohli stiahnuté slovníky reči využívať len aplikácie spoločnosti Google. To sa však zmenilo a teraz môžu aj aplikácie tretích strán, ako napríklad Utter, pristupovať k týmto slovníkom a urýchliť tak hlasové rozpoznávanie. Mnohí používatelia ocenia najmä to, že odteraz nebude nutné odosielať žiadne osobné informácie na server Googlu. Očakávame, že aj ostatní vývojári budú rýchlo aktualizovať všetky svoje aplikácie a už onedlho používať rozpoznávanie aj bez nutnosti pripojenia k internetu. Ak ešte nepoznáte spomínaný Utter, tento umožňuje hlasom spúšťať aplikácie, posielať SMS správy a zahájiť hovor, prehrávať hudbu a mnoho iných úkonov. Pozrite si prezentačné video nižšie, kde sú ukázané takmer všetky možnosti tejto aplikácie.

Verzia: 3.1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phonearena

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+