MojAndroid

Medzi základné prvky prispôsobenia si našich Android zariadení patrí nastavenie vlastného pozadia. Tých je pritom na internete nespočetné množstvo a aj v Obchode Play nájdete aplikácie, ktoré ponúkajú pozadia určené presne pre rozlíšenie displeja na vašom zariadení. Niektoré z nich pritom dokážu meniť pozadie v stanovených intervaloch a oživiť tak prostredie vášho zariadenia. Unikátnou aplikáciou na prispôsobenie si pozadia je aj Tapet.

Názov tejto aplikácie pochádza zo slova tapeta, ktoré sa ešte donedávna používalo a stále používa aj u nás na označenie pozadia obrazovky. Aplikácia prichádza s podobnou funkcionalitou, ako iné tituly – umožňuje v pravidelných intervaloch meniť pozadie na vašom zariadení. Na rozdiel od svojich konkurentov ale neumožňuje vyberať pozadia z vašich albumov či z internetových serverov. Tapet automaticky generuje pozadia na základe matematických výpočtov a náhodného prvku. Výsledok je potom podobný takým pozadiam, ktoré sú predinštalované na smartfóne Nexus 5.

tapet1 tapet2 tapet3

Tieto pozadia sú pritom vygenerované úplne náhodne s použitím rôznych geometrických tvarov a farieb, čo umožňuje nespočetné množstvo výsledkov. Vďaka tomu budete mať istotu, že máte na svojom zariadení naozaj unikátne pozadie. Intervaly zmeny si pritom môžete nastaviť sami. Obrázky sa môžu striedať každých pätnásť minút alebo aj každý týždeň. Nemusíte sa ani obávať nejakých veľkých nárokov na pamäť RAM či procesor. Aplikácia sa prebudí iba v stanovených intervaloch, aby vygenerovala nové pozadie a inak je nečinná.

tapet4 tapet5 tapet6

Ak si nechcete meniť pozadia automaticky, môžete nastaviť aj manuálnu zmenu a z prostredia aplikácie nájsť vyhovujúcu tapetu jednoduchými gestami posunutia prsta hore, dole, vľavo a vpravo. Tapet je v Obchode Play úplne zadarmo a veľkosť aplikácie je iba niečo cez 1 MB. Stiahnuť si ju môžete aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 6.05
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.05
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phoneArena

21.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+