MojAndroid

Používanie smartfónov na diaľkové ovládanie spotrebičov v domácnosti je dnes už celkom bežné. Stále viac modelov obsahuje infračervený port, vďaka ktorému je možné ovládať televíziu, satelit či DVD prehrávač. Samotný IR port však nestačí a pre dokonalé fungovanie diaľkového ovládania je potrebná aj spoľahlivá aplikácia. Výrobcovia často vo svojich smartfónoch ponúkajú aplikácie s obmedzenými funkciami a užívatelia tak hľadajú alternatívu v obchode Play. Veľmi podarenou aplikáciou na ovládanie televízie je aj SureMote.

Podobne ako iné aplikácie určené na ovládanie spotrebičov pomocou IR portu, aj SureMote ponúka základné funkcie pre ovládanie televízie a iných zariadení. Aj v tomto prípade ide o univerzálny ovládač, pomocou ktorého je možné ovládať viacero zariadení súčasne. Pokročilá funkcionalita aplikácie však umožňuje vytvárať zo zariadení celé systémy, ktoré zapnete stlačením jedného tlačidla. Jednoducho si tak môžete vytvoriť systém zo všetkých najčastejšie používaných zariadení v obývačke či spálni a stlačením jedného tlačidla môžete súčasne zapnúť televíziu, satelitný prijímač a aj DVD prehrávač.

suremote-1 suremote-2 suremote-3

Ďalšou užitočnou funkciou aplikácie je, že ňou môžete ovládať zariadenia aj pomocou Wi-Fi. To sa týka najmä Smart TV zariadení, ale aj napríklad moderných žiaroviek, ktoré je tiež možné ovládať touto aplikáciou. Pre každý typ zariadenia sa v aplikácii zobrazia iné ovládacie prvky, takže budete mať k dispozícii vždy tie tlačidlá, ktoré práve potrebujete. Tím vývojárov stojaci za týmto titulom pozostáva z odborníkov v technológiách, ktorým sa podarilo vytvoriť objemný zoznam tisícok zariadení, ktoré môžete jednoducho spárovať s aplikáciou. Tá je v obchode Play úplne zadarmo a stiahnuť si ju môžete aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 4.14.98
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.14.98
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

4.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+