MojAndroid

Google si uvedomuje, že hoci je v obchode Play naozaj veľké množstvo aplikácií, nie všetky sú kvalitné a podľa jeho predstáv. Aj preto sa rôznymi spôsobmi snaží developerov naviesť na správnu cestu pri vývoji Android aplikácií. Najnovšie sa vak rozhodol pre o niečo radikálnejší krok. Nestabilné aplikácie, ktoré navyše spôsobujú aj nadmernú spotrebu energie, jednoducho bude v obchode Play penalizovať.

Náš tip
Cez obchod Play si ľudia nainštalovali v roku 2016 až 82 miliárd aplikácií

Na poslednom Google I/O spoločnosť Google prezradila, že od Android aplikácií očakáva “3S” – speed (rýchlosť), security (bezpečnosť) a stable (stabilitu). Nové nástroje v obchode Play budú sledovať jednotlivé aplikácie, či spĺňajú tieto základné podmienky.

Ak aplikácia prebudí zariadenie viac ako 10-krát za hodinu pri zamknutej obrazovke, Google to považuje za nadmernú spotrebu a nestabilitu aplikácie. Jednotlivé tituly budú hodnotené akýmsi skóre. Ak bude skóre aplikácie dlhodobo nízke, vývojár dostane od Googlu “upomienku”. Ak bude stav jeho aplikácie aj naďalej rovnaký, tak sa aplikácia prestane zobrazovať na istých miestach obchodu Play a bude týmto spôsobom penalizovaná. Uvidí ju menej ľudí, ešte menej ľudí si ju nainštaluje a vývojár zarobí len zlomok toho, na čo má jeho aplikácia potenciál. Pokiaľ si chcete skontrolovať skóre vašich titulov, kliknite na zdroj článku a prečítajte si viac na oficiálnom webe Googlu.

Zdroj: Google

22.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+