MojAndroid

Elektronické knihy sa s narastajúcou popularitou mobilných zariadení stali obľúbenou formou čítania knižných titulov, či rôznych časopisov. S tým súvisí aj veľký počet aplikácií, ktoré majú za úlohu ich prečítať a zobraziť na displeji smartfónu či tabletu. Presne takou je aj aplikácia Slickpub od českého vývojára Jána Gruncla.

aplikacia_slickpub_1 aplikacia_slickpub_4 aplikacia_slickpub_3

Slickpub si zakladá na jednoduchosti. Jeho používateľské prostredie neponúka desiatky rôznych funkcií či nastavení, skôr sa sústredí na to podstatné, čítanie. Aplikácia však aj napriek svojej jednoduchosti ponúka niektoré užitočné prvky a nastavenia, ako napríklad možnosť nastaviť veľkosť písma, odsadenie textu od krajov, či niektorý z módov pre nočné a denné čítanie. Navyše, možné je zvoliť aj vlastnú farbu textu a pozadia, alebo knihy otvárať pomocou vstavaného správcu súborov. Podporované je tiež zobrazovanie na tabletoch.

Čítačka integruje vyhľadávanie v texte, prepínanie medzi kapitolami, či rýchle listovanie medzi stránkami, ktoré sa dajú posúvať buď dotykom alebo posunom prsta po obrazovke. Jednotlivé tituly je možné nechať zobraziť na úvodnej stránke v poradí podľa názvu knihy, jej autora alebo rozčítanosti. V knihách si môžete zaujímavé pasáže označiť záložkou.

aplikacia_slickpub_2 aplikacia_slickpub_6 aplikacia_slickpub_5

Aplikácie SlickPub je príťažlivá najmä svojou jednoduchosťou, používateľa nezaťažuje zbytočnými nastaveniami a desiatkami funkcií, ktoré by aj tak nevyužíval. Na druhej strane je tu niekoľko nevýhod. Slickpub podporuje len súbory typu epub a dostupný je za pomerne vysokú čiastku 1,99€. Na obchode Play pritom nájdete niekoľko funkčne vybavenejších alternatív. Niekoľko z nich uvádzame aj v článku Začíname s Android smartfónom: Pracujeme s dokumentmi – tipy na aplikácie.

8.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+