MojAndroid

Fenomén selfie dnes už pozná takmer každý. Fotografovanie samých seba sa dostalo na takú úroveň, že aj výrobcovia smartfónov prichádzajú s modelmi primárne určenými práve na fotografie selfie. Spoločnosť Automattic teraz vytvorila novú sociálnu sieť, ktorej hlavným poslaním je práve zoskupovať populárne selfie obrázky.

Automattic pritom stojí za takými renomovanými výtvormi, ako je WordPress či Gravatar. Tieto služby sú používane mnohými technologickými a inými blogmi v súčasnosti a zdá sa, že spoločnosť sa teraz zameriava na milovníkov obrázkov selfie. Automattic potajomky vypustil do obchodu Play s výstižným názvom Selfies. Tá umožňuje fotografovať samých seba a následne zdieľať tieto obrázky s verejnosťou. Prvotným účelom aplikácie pritom malo byť prepojenie Android zariadení so službou Gravatar.

selfies-1 selfies-2 selfies-3

V súčasnosti aplikácia neponúka žiadnu výnimočnú funkcionalitu. Jednoducho sa odfotografujete, môžete spraviť drobné úpravy a následne zdieľať fotografiu na sociálnej sieti. Fotografia je pritom dostupná pre všetkých užívateľov aplikácie, podobne, ako je to na populárnej sieti Instagram. Zatiaľ ale nie je možné fotografie prezerať inak, ako z Android aplikácie a v prípade potreby môžete svoje fotografie jednoducho odstrániť. Pomocou aplikácie tiež môžete odpovedať na obrázky iných užívateľov vlastnými fotografiami, čo by malo podľa spoločnosti Automattic vytvoriť zaujímavé obrázkové príbehy.

Aplikácia je v obchode Play zadarmo a zatiaľ ponúka iba základné funkcie. Ak to ale Automattic myslí s novou sociálnou sieťou vážne, pravdepodobne už čoskoro sa dočkáme nových funkcií a vylepšení.

 

28.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+