MojAndroid

Vo svete sociálnych sietí je v dnešnej dobe extrémne ťažké presadiť tú svoju. Ruku na srdce, koľko ich používate vy? Sú skutočne potrebné k vášmu každodennému životu? A azda najpodstatnejšou otázkou je – máte s nimi dostatok súkromia? Práve touto otázkou sa začali zaoberať vývojári aplikácie Secret, o ktorej ste už možno počuli, nakoľko je už 4 mesiace dostupná  pre mobilnú platformu iOS. Tá nie je len klasickým Facebookom, ale svoje statusy si tu môžete dávať anonymne. K dispozícii máte pritom dva módy: priateľský a skúmateľský. Poďme si však vysvetliť, ako táto aplikácia vlastne funguje. Používateľ Secretu (teda vy) napíše status, ktorý sa vašim priateľom zobrazí anonymne. Tí mu môžu dať srdce, prípadne zanechať komentár. Vďaka vyššie menovaným sa status dostane aj k jeho priateľom, ktorí ho môžu taktiež komentovať, alebo oceniť srdiečkom. Vravíte si, že vám je tento systém povedomý? Správne, toto využíva aj klasický Facebook.

Ten však nie je anonymnou aplikáciou. Zatiaľ čo “FB” od vás požaduje hneď niekoľko kontaktných údajov, vďaka ktorým si môžu vaši známi jednoducho zosynchronizovať kontakty s profilom, Secret od vás požadovať nebude nič. Ani dátum narodenia, bydlisko, či telefónne číslo. Novinkou je taktiež zasielanie obrázkov, ktoré doposiaľ nebolo možné ani pri iOS-e. To funguje rovnako, ako zasielanie statusov. S tým rozdielom, že svoje pocity, prípadne zážitky môžete vyjadriť iným spôsobom.

Secret Secret2 Secret3

 

Ak vás Secret zaujal, stiahnuť si ho môžete v Obchode Google Play, pomocou nižšie priloženého odkazu. K dispozícii je pritom úplne zdarma, podmienkou je však prítomnosť OS Android vo verzii 4.1.1 a vyššej.

31.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+