MojAndroid

Výskumný pracovník z Purdue University prišiel na zaujímavý fakt, a to, že aplikácie s pridanou reklamou, majú vplyv na stav vašej batérie negatívnym spôsobom. Zistil, že aplikácie stiahnuté z Google Play Store, ktoré majú pridanú reklamu, majú spotrebu batérie vyššiu až o 65-75 percent. Znamená to, že tri štvrtiny spotreby aplikácie má na svedomí práve reklama.

Reklama však nie je jediným žrútom batérie v mobile prostredníctvom spustených aplikácií. Veľkým dielom sa na spotrebe podieľa aj sledovanie aktivity na internete, na základe ktorej potom tieto reklamy dostávate. Tento prvok tvorí až 16 percent spotreby počas surfovania na internete pomocou natívneho Android prehliadača. Jednoduchým spôsobom, ako odstrániť reklamy je, kupovať verzie aplikácií , ktoré sú bez prídavnej reklamy, čo však nie je vždy možné. Možnosťou je aj root a zablokovanie zobrazovania reklám, otázka je, aký má vplyv sa spotrebu práve toto blokovanie.

Zdroj: PCWorld

21.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+